Dátum: 28. apríla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
K opraveným brzdám dávka metamfetamínu ako bonus

Policajti zadržali dílerov, ktorí ukrývali drogy v autoservise a na iných miestach v Bratislavskom kraji.

Krajský vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil 41-ročného Jozefa Š. zo Senca a 39-ročného Vladimíra B. z Malinova z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za čo im hrozí desať až pätnásť rokov za mrežami. Ako uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, 37-ročného Norberta N. obvinili z drogovej trestnej činnosti, za ktorú mu hrozí až trojročný trest.

Obvinených zadržali policajti Pohotovostného policajného útvaru v pondelok 25. apríla. „Jozef Š. mal pri sebe v čase zadržania v priestoroch autoservisu a v motorovom vozidle VW Golf plastové vrecko s kryštalickým materiálom s hmotnosťou 9,063 gramu,“ uviedla hovorkyňa s tým, že expertíznym skúmaním zistili, že ide o metamfetamín, ktorý zodpovedá 90 bežným dávkam drogy. Norberta N. z obce Hrubý Šúr zadržali v autoservise spolu s Jozefom Š. V čase zadržania mal pri sebe v plastovej tube kryštalický materiál, ktorý zodpovedal jednej dávke metamfetamínu.

Vladimír B. mal pri sebe v čase zadržania v priestoroch bývalého družstva tubu s obsahom zelenej sušiny. Expertíznym skúmaním zistili, že ide o konope s hmotnosťou 79,04 gramu, čo zodpovedá 158 bežným dávkam drogy a kryštalický materiál s hmotnosťou 10,591 gramu s obsahom účinnej látky metamfetamín, ktorý zodpovedá 105 bežným dávkam drogy. Vladimír B. sa navyše podobného skutku dopustil aj v minulosti a bol za neho odsúdený.


Pridaj komentár