Dátum: 4. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Hráči Slovana a Trnavy pred pohárovým finále vyzývajú na zápas bez vulgarizmov a násilností

Na čele tejto výzvy stoja Vladimír Weiss ml. a Martin Škrtel.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava pred nedeľňajším finále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2021/2022 apelujú na fanúšikov, aby sa stretnutie na Tehelnom poli uskutočnilo bez vulgarizmov a násilností. Na čele tejto výzvy stoja najväčšie opory oboch mužstiev a niekdajší spoluhráči zo slovenskej reprezentácie – krídelník Slovana Vladimír Weiss ml. a stopér Trnavy Martin Škrtel.

„Spoločne vás pozývame na finálový zápas pohára proti Trnave. Verím, že zápas bude bez vulgarizmov, bez násilia a spolu ukážeme, že máme najlepších fanúšikov na Slovensku,“ povedal Weiss ml. vo videu na oficiálnom webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Podobnú prosbu, akurát smerom k fanúšikom Spartaka, adresoval i Škrtel. „V nedeľu nás čaká finále pohára a derby proti nášmu odvekému rivalovi – Slovanu Bratislava. My, futbalisti, vás vyzývame, aby ste nás prišli podporiť v čo najväčšom počte, fandili slušne, férovo, bez nadávok, vulgarizmov a bitiek. Aby sa na štadión nebáli prísť aj rodiny s deťmi,“ nadviazal skúsený 37-ročný zadák.

Fanúšikovia oboch klubov sa v tejto sezóne negatívne zviditeľnili počas vzájomného zápasu, ktorý sa hral 17. októbra. Násilie priaznivcov oboch tímov vyústilo v predčasné ukončenie stretnutia, ktorý mal napokon dohru „za zeleným stolom“. Slovan vtedy triumfoval kontumačne 3:0.

Pridaj komentár