Dátum: 14. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Hlavné mesto má tento rok v pláne začať s opravou Gagarinovej ulice

Ulica bola mimoriadne zaťažená ako obchádzková trasa z dôvodu prác na mimoúrovňovej križovatke Prievoz.

Bratislava má tento rok v pláne začať s opravou Gagarinovej ulice, ktorá bola mimoriadne zaťažená ako obchádzková trasa z dôvodu prác na mimoúrovňovej križovatke Prievoz. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti. V sobotu 12. februára v skorých ranných hodinách sprejazdnilo konzorcium D4R7 poslednú vetvu mimoúrovňovej križovatky Prievoz/Nivy, takzvaný rondel – od R7 a Slovnaftskej na Prístavnú ulicu. Mesto upozornilo, že toto obojsmerné prepojenie sa nachádza v úplne novej polohe, čiže neprechádza priamo cez priestor pôvodnej križovatky.

Sprejazdnením tejto vetvy sa ukončili práce na prestavbe dôležitého dopravného uzla v rámci projektu D4R7, ktoré realizovali od februára 2019. „Spustením nového úseku R7 a postupným otváraním jednotlivých prestavaných vetiev križovatky počas posledného roka sa odľahčovala najmä doprava v smere z Dunajskej Stredy cez Podunajské Biskupice, Vrakuňu, Ružinov, ale aj v ďalších smeroch, vrátane Petržalky, ktoré boli počas posledných troch rokov postihnuté dopravnými uzáverami v rámci prác D4R7,“ poznamenal magistrát.

Ako dodáva mesto, novovybudované mimoúrovňové riešenie umožňuje oveľa plynulejší prejazd týmto mimoriadne frekventovaným dopravným uzlom oproti pôvodnému stavu cez rondel, ktorý bol zároveň rizikovým miestom pre dopravné nehody. „Posledná otvorená vetva by mala ešte o niečo odľahčiť aj križovatku Bajkalská-Prievozská, najmä v rannej dopravnej špičke,“ uzavrelo mesto.

Pridaj komentár