Dátum: 18. novembra 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Hľadá sa najkrajšia torta

Spájanie tradícií s umením je cieľom súťažného popoludnia s názvom Hľadá sa najkrajšia torta. Kulinárstvo a estetika budú popretkávané tradíciami odprezentovanými v rámci jedinečného podujatia venovaného krojom, tradíciám, folklóru s názvom Slovenský deň kroja. Súťažiť budú neprofesionálne cukrárky, ktoré majú zastúpenie v jednotlivých regiónoch. Hodnotiť sa bude zvládnutie témy a estetická stránka.

Téma: Tradičné Vianoce

Kedy? 27. november, Kde? OC Nivy v Bratislave, Kedy? 15.00

Unikátnu atmosféru znásobí blížiaci sa advent a vianočné sviatky, ktorá sa bude odzrkadľovať nielen v téme súťaže, ale aj pri prezentácií tradícií z jednotlivých regiónov, pri zdobení vianočného stromčeka, či predstavení typických vianočných koláčov. Téma v súťaži: Tradícia versus moderná dizajnová torta.

Porota bude zložená z umelcov a cukrárov – šéfkuchár Peter Varga, cukrárka Monika Sisková, teoretik a historik umenia Ľuboslav Moza, akademický maliar Daniel Bidelnica, moderátorka Simona Simanová, Karin Majtanová, Edita Pappová – pedagogička zo SOŠ hotelových služieb a obchodu. 

Na hostí čaká zdobenie vianočného stromčeka z daného regiónu (Kozárovce, Očová, Závod, Nové Zámky, Spišská Nová Ves). Obec sa bude prezentovať folklórnym vystúpením, pre región typickými vianočnými koláčmi  a pečivom (Kozárovce, Očová, Závod, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Pata). Folklórne súbory a skupiny predstavia pre región typické tance a zimné tradície a zvyky. 

Slovenský deň kroja je ojedinelé podujatie zamerané na prezentáciu krojov, regiónu, regionálnych zvyklostí a tradícií a folklóru. Krása krojov folklórnych súborov a skupín z jednotlivých regiónov bude v rámci súťaže dominantným prvkom. Jednotlivé súbory a skupiny, ktoré sa predstavili aj počas Slovenského dňa kroja, odprezentujú svoje tanečné umenie a zvyky,  vyzdobia pre región typický vianočný stromček a predstavia typické vianočné koláče. 

Hostia uvidia vystúpenia FS Očovan, FSK Praslica z Kozároviec, Jozefa Maka a Technik (budú aj vianočné piesne)môžu sa poradiť s výživovou poradkyňou zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, DFS Matičiarik Nové Zámky, FS Závodzan, FSk Hrochoťan, FS Očovan, zaujímavé rozhovory s porotcami. Počas celej akcie budú prebiehať rôzne súťaže o hodnotné ceny.

Všeobecná zdravotná poisťovňa bude záujemcom počas celej akcie merať cholesterol, cukor v krvi, BMI hodnoty . Veronia caffe  ponúkne návštevníkom stánok s výbornou kávičkou. O víťazstvo bude súťažiť osem finalistiek, prídte ich podporiť a užiť si popoludnie v príjemnej a najmä sladkej spoločnosti.

Hľadá sa najkrajšia torta

Pridaj komentár