Dátum: 14. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Fontána lásky ako symbol romantiky v Bratislave

Hľadáte tip na romantickú prechádzku alebo len radi objavujete rôzne zákutia v Bratislave? Fontána lásky je potom pre vás to pravé. Fontána lásky sa preslávila vďaka filmu Fontána pre Zuzanu a pri príležitosti dnešného dňa svätého Valentína vám prinášame o nej niekoľko zaujímavostí, o ktorých ste možno ani netušili.

Fontána lásky nikdy nemala striekať

Azda každý pozná úspešný slovenský hudobný film z 80. rokov minulého storočia – Fontána pre Zuzanu. Romantický príbeh o dvoch mladých ľuďoch ale aj o priateľstve a rozchodoch. Stredobod celého filmu je opustená fontána na sídlisku, ktorá už roky nefunguje, až kým sa ju nepodarí opäť oživiť. Málokto však vie, že z tejto fontány nemala nikdy striekať voda. Nebola pripojená na inžinierske siete a bola vytvorená len ako kulisa pre tento film. Aj scéna z filmu, kde z fontány strieka voda, vznikla iba vďaka tomu, že fontána bola napojená na cisternu s vodou. Po skončení natáčania tam kulisa ešte dlhé roky iba tak stála a chátrala. Obyvatelia sídliska si však veľmi priali, aby sa fontána oživila. S myšlienkou obnovy tejto fontány prišiel kamarát režiséra tohto filmu Peter Havaši a v roku 2008 z fontány slávnostne začala striekať voda. Fontána má aj svoju „holywoodsku hviezdu“, ktorá má pripomínať architekta fontány – Miloša Kalinu.Občianske združenie Fontána pre Zuzanu

Mnoho ľudí, ktorí fontáne „fandili“ sa spojili dohromady a vytvorili OZ Fontána pre Zuzanu. Fontána sa síce obnovila avšak všetko okolo ostalo takmer v pôvodnom stave, čo vôbec nepôsobilo esteticky. Cieľom združenia bolo zrevitalizovať okolie fontány, aby toto prostredie bolo ešte lákavejšie, ešte romantickejšie a aby prilákalo ešte viac ľudí a milovníkov tohto kultového filmu, ktorý fontánu preslávil.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je fontana_3-1024x768.jpg

Kde ju nájdete? Nachádza sa vo dvore na Kupeckého ulici. Je možno trošku „zašitá“, ale o to viac pôsobí romanticky. Ak teda ešte stále premýšľate, kam dnes svoju lásku zobrať, skúste práve toto miesto.

Pridaj komentár