Dátum: 19. mája 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Dve župné stredné školy získali titul Efektívny používateľ modelu CAF

Dve stredné školy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) získali titul Efektívny používateľ modelu CAF. Ide o Strednú odbornú školu dopravnú na Kvačalovej 20 a strednú priemyselnú školu elektrotechnickú, ktorá tento titul obhájila opäť po dvoch rokoch používania. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, cieľom modelu CAF (Common Assessment Framework) ako európskeho modelu komplexného manažérstva kvality využívanom vo verejnom sektore, je samohodnotenie organizácie a jej kontinuálne zlepšovanie v každej oblasti svojho pôsobenia.

Titul udeľuje CAF centrum. Po úvodnom udelení je potrebné ho každé dva roky obhájiť. Cieľom je poskytovanie profesionálnych vzdelávacích, konzultačných a analyticko-metodických služieb a poskytovanie overených informácií či noviniek v oblasti manažérstva kvality. „Rovnako je zámerom zintenzívniť činnosti a aktivity v oblasti manažérstva kvality vo verejnej správe, zvýšiť povedomie o dôležitosti, výhodách a problematike riadenia kvality, podporovať zavádzanie modelu CAF a iných systémov manažérstva kvality a rozvíjať diskusiu a výmenu skúseností,“ uviedla Forman.

Žiakom a manažmentu školy model CAF prinesie systém neustáleho zlepšovania sa prostredníctvom plánovania cieľov, ich vykonania, následnej analýzy, aký mali zmysel, resp. dopad na fungovanie. CAF proces je rovnako kľúčový napríklad pri odhalení slabých stránok organizácie. „Model CAF zabezpečuje aj to, aby si organizácia mohla overiť, v čom je naozaj dobrá a mohla si uvedomiť možnosti zlepšovania sa,“ dodala Forman s tým, že účelom modelu CAF je viesť verejné organizácie k dosiahnutiu najlepších možných výsledkov.

Implementácia modelu CAF na SOŠ Kvačalovej bola spolufinancovaná z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Efektívna verejná správa projektu Smart región BSK.

Pridaj komentár