Dátum: 16. septembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Dôverčivú ženu pripravil podvodník zo sociálnej siete o viac ako 11-tisíc eur

Podvodník vystupoval pod rôznymi legendami, žena mu dobrovoľne poslala viacero platieb.

Dôverčivá žena z Bratislavy poslala mužovi, s ktorým sa zoznámila na sociálnej sieti, viac ako 11-tisíc eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, ženu na sociálnej sieti požiadal o priateľstvo neznámy muž, s ktorým niekoľko mesiacov komunikovala prostredníctvom správ. Po čase jej oznámil, že pracuje na vrtnej plošine v zahraničí, avšak z dôvodu choroby sa musí vrátiť domov a poškodenú požiadal, aby mu poslala peniaze. Dôverčivá žena mu poslala platby vo výške 2850 a 2400 eur.

Po ukončení komunikácie s prvým mužom, ju oslovil cez sociálnu sieť ďalší neznámy muž. „Tentokrát sa predstavil ako lekár, vdovec pracujúci v Jemene, ktorému hrozí prevelenie do vojnovej zóny v Afganistane,“ priblížila polícia. Poškodenej oznámil, že potrebuje finančné prostriedky na cestu zo zahraničia a sľúbil jej, že ich vráti. Žena mu postupne poslala financie v celkovej výške 5400 eur. Následne jej neznámy lekár poslal fotku muža za mrežami so správou, že mu našli v batožine zbraň a potrebuje 3-tisíc eur, aby sa nedostal do väzenia.

Poškodená požiadala o pôžičku finančnú službu, v ktorej jej oznámili, že musí najskôr uhradiť bankové a poistné poplatky vo výške 205 a 800 eur. Po vykonaní oboch platieb však platieb však žiadne peniaze nedostala. Dôverčivej žene vznikla podvodným konaním škoda v celkovej výške 11 338 eur.

Pridaj komentár