Dátum: 21. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
polnohospodar

Už zajtra, vo štvrtok 22. februára 2024 sa uskutoční ďalší protest poľnohospodárov. Pôjde o zatiaľ najväčší protest v histórii samostatného Slovenska. Odborníci varujú pred dopravným kolapsom vo viacerých mestách na Slovensku.

Ako protest obmedzí obyvateľov Bratislavy?

Tento týždeň pôjde už o druhý protest nespokojných poľnohospodárov. V pondelok protestovali organizácie združujúce menších farmárov, ktorí vyjadrovali svoj nesúhlas s omeškaným vyplácaním agrodotácií. Vo štvrtok bude protest pod vedením najväčšej farmárskej organizácie na Slovensku – Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK). Jej hovorkyňa Jana Holéciová vysvetľuje dôvody, prečo sa farmári chystajú do ulíc: “Hlavným dôvodom nespokojnosti sú najmä obrovské množstvo byrokracie, ktoré Európska komisia kladie na poľnohospodárov a potravinárov, jej nereálne postavené zelené ciele a nedostatočná ochrana európskych trhov pred dovozmi ukrajinských komodít.”

O tom, že ide o naozaj veľkú akciu svedčí aj fakt, že protest sa bude konať v 37 mestách na celom Slovensku a do ulíc vyjde viac ako 2 000 kusov poľnohospodárskej techniky. Protesty v mestách sa začnú po 9. hodine ráno a farmári avizujú, že centrá miest zablokujú úplne. Do Bratislavy prídu farmári z dvoch smerov. Spoločne sa stretnú na Trnavskom mýte a následne pôjdu po trase Šancová, Štefánikova, Palisády, zastavia sa pred budovou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a potom budú pokračovať k budove parlamentu. Naspäť sa budú presúvať po rovnakej trase. Ak môžete, radšej sa týmto trasám teda vyhnite.

Pridaj komentár