Dátum: 3. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Dopravcovia Slovak Lines a Arriva sa dohodli na spolupráci formou subdodávky

Arriva naďalej zostáva dopravcom v kraji, Slovak Lines bude poskytovať služby na vybraných linkách.

BRATISLAVA 3. decembra (SITA) – Dopravcovia Slovak Lines a Arriva sa dohodli na spolupráci formou subdodávky v rámci zabezpečenia prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba. „Pre všetkých cestujúcich v kraji mám dobrú správu. Spoločnosti Arriva a Slovak Lines sa dohodli na spolupráci, vďaka ktorej vo veľmi krátkom čase príde k plnému obnoveniu prímestskej autobusovej dopravy,“ uviedol Droba.

Predseda BSK vyjadril potešenie, že iniciatíva kraja dostať za jeden rokovací stôl nového a predchádzajúceho dopravcu viedla k úspešnému záveru. „Arriva naďalej zostáva dopravcom poskytujúcim služby pre samosprávny kraj. Slovak Lines bude formou subdodávky poskytovať svoje kapacity na vybraných linkách,“ vysvetlil Droba.

Od 15. novembra zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK spoločnosť Arriva. Pôvodnému dopravcovi Slovak Lines sa skončila zmluva a nový dopravca musel prvýkrát v histórii kraja vzísť z otvorenej súťaže. Nástup nového dopravcu však sprevádzali rozsiahle výpadky spojov z dôvodu nedostatku vodičov. „Dnes sa stalo realitou to, čo bolo pred pár týždňami nepredstaviteľné a nemožné,“ poznamenal Droba na margo dohody oboch dopravcov. „Veríme, že po spojení kapacít týchto dvoch dopravcov sa čoskoro autobusová doprava vráti do normálneho pôvodného stavu,“ doplnil a prisľúbil, že dohliadne na to, aby autobusová doprava v kraji opäť bezchybne fungovala.

Riaditeľka pre marketing a obchod spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz pre agentúru SITA uviedla, že dnes vypravia 71 percent spojov, takže sa potvrdilo postupné zlepšovanie situácie. Začiatkom týždňa dopravca vypravil približne 65 percent spojov. „Niektorí subdodávatelia, napríklad tí, ktorí zabezpečili mikrobusy, už vozia cestujúcich z obcí BSK od minulého týždňa. Pokračujeme v rokovaniach aj s ďalšími dopravcami, ktorí deklarujú, že vedia zabezpečiť vodičov,“ uviedla. Ako dodala, vodiči subdodávateľov budú nasadení výhradne na tie spoje, ktoré v momente podpisu zmluvy nebudú Arrivou obsluhované. „Očakávame, že k 12. decembru, teda dňu, odkedy budú platiť nové cestovné poriadky, budeme vedieť vypravovať 80 percent spojov,“ uzavrela.

právny kraj. Slovak Lines bude formou subdodávky poskytovať svoje kapacity na vybraných linkách,“ vysvetlil Droba.

Pridaj komentár