Dátum: 16. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Dopravca Arriva predpokladá, že dostatočnú obslužnosť Bratislavského kraja dosiahne vo februári

Minulý týždeň dosahoval autobusový dopravca 70 až 75-percentnú obslužnosť , do Vianoc ju chce zvýšiť na 80 percent.

Dopravca Arriva predpokladá, že dostatočnú obslužnosť Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) dosiahne vo februári 2022. Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz. „Je našou ambíciou dosiahnuť 90-percentnú obslužnosť čo najskôr, predpokladáme však, že ju dosiahneme vo februári,“ uviedla. Podľa jej slov dosahoval minulý týždeň autobusový dopravca 70 až 75-percentnú obslužnosť spojov v BSK. „Do Vianoc predpokladáme dosiahnutie 80-percentnej obslužnosti,“ dodala Helecz.

Dopravca Arriva, ktorý od 15. novembra prevádzkuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK, má od začiatku problémy s nedostatkom vodičov. BSK začiatkom decembra avizoval, že prišlo k dohode medzi súčasným a bývalým dopravcom Slovak Lines, ktorý mal posilniť dopravu v kraji prostredníctvom subdodávok. Dopravcovia sa však nakoniec nedohodli. „Bývalý dopravca sa po týždni rokovaní rozhodol rokovania ukončiť, rešpektujeme to. O dôvodoch nebudeme špekulovať, rokovania sa viedli prísne v rámci podmienok zmluvy, ktorú Arriva podpísala s BSK,“ vysvetlila Helecz. Zároveň dodala, že Arriva každý deň podpisuje zmluvy s novými vodičmi. „Akútne potrebujeme prijať 80 vodičov,“ doplnila.

Arriva sa zaviazala, že situáciu s nedostatkom vodičov autobusov v prímestskej autobusovej doprave v BSK vyrieši. „Od novembra sa k nám pridalo viac ako 85 nových kolegov – vodičov. Naďalej prebieha náborová kampaň, v ktorej vodičom do konca decembra ponúkame náborový bonus 3 500 eur vyplatený v prvej výplate, ak s nami podpíšu zmluvu v priebehu decembra a cestujúcich začnú voziť od 10. januára,“ poznamenala Helecz. Ako dodala, počítajú aj s príchodom vodičov zo zahraničia a pokračujú v rokovaniach s dopravcami, ktorí deklarujú, že vedia zabezpečiť vodičov. „Zároveň dolaďujeme pre nových kolegov termíny spustenia kurzov v autoškolách,“ uzavrela.

Pridaj komentár