Dátum: 10. januára 2024 Autor: Metropola Komentáre: 0
Dokončili rekonštrukciu priestorov Kina Lumière, čakajú na kolaudáciu

Rekonštrukcia priestorov Kina Lumière – kina Slovenského filmového ústavu (SFÚ) v Bratislave je dokončená, od jeho otvorenia delí návštevníkov už len jeden krok.

Informovala o tom tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová. Kolaudačný proces sa začal v polovici decembra. „SFÚ splnil všetky podmienky a v tejto chvíli čaká na vydanie kolaudačného rozhodnutia,“ uviedla.

Kolaudačný proces sa začal miestnym zisťovaním a obhliadkou, ktorých sa zúčastnili dotknuté subjekty. „Ich súhlasné písomné stanoviská sú predpokladom, aby stavebný úrad vydal kolaudačné rozhodnutie,“ poznamenala Nôtová s tým, že počas obhliadky nezistili žiadne nedostatky. „Kino Lumière je po rekonštrukcii moderným priestorom, návštevníkom poskytne vyšší technologický i užívateľský komfort,“ doplnila.

Viditeľnou zmenou je celková úprava foyeru, v kinosálach sú nové obklady stien, koberce a plátna, sedačky sú vyčistené a repasované. „Zmenilo sa aj prepojenie kina s kaviarňou a do jeho priestorov sa presťahovala aj predajňa SFÚ Klapka.sk,“ priblížila Nôtová. Súčasťou rekonštrukcie bola tiež výmena troch digitálnych projektorov, elektriky a vzduchotechniky. Kino Lumière naďalej premieta v kinosále Slovenskej národnej galérie, projekcie sa realizujú spravidla každý utorok, sobotu a nedeľu.


Pridaj komentár