Dátum: 18. januára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Do zoologickej záhrady pribudla päťčlenná svorka vlkov eurázijských

Do vlčieho výbehu v ZOO Bratislava pribudla nová svorka piatich jedincov vlka eurázijského. Ako informuje hovorkyňa ZOO Alexandra Ritterová, pri tejto príležitosti organizujú v sobotu 27. januára privítací event – vlčiu sobotu. Od 11.00 sa uskutoční komentované kŕmenie vlkov, od 10:00 do 13:00 sa bude konať sprievodný program s areálovou vlčou hrou, občerstvením a vysunutým stánkom Zooshopu.

Vlk eurázijský

Nová vlčia svorka prišla z holandskej ZOO Dierenpark v Amersfoorte. „Svorka má päť členov, 9-ročný rodičovský pár a troch synov narodených v rokoch 2019, 2020 a 2021,“ priblížila zoologička Magdaléna Hadová. Priviezli ich v utorok 10. januára. Bezprostredne po príchode do ZOO vlky vypustili do výbehu, ktorý sa nachádza v časti areálu Karpatský les.„ Nakoľko tieto vlky absolvovali pomerne dlhú cestu do neznámeho prostredia, potrebovali, aby sme im dopriali pokoj na udomácnenie sa,“ doplnila s tým, že svorka si na nový životný priestor zvykla pomerne rýchlo.

Výbeh vlkov v lesnej časti ZOO Bratislava otvorili v roku 2017 a obývalo ho spolu šesť jedincov žijúcich v dvoch svorkách. Koncom októbra vo vysokom veku uhynul posledný vlk. „Vo výbehu sa preto na jeseň minulého roka zrealizovalo veľké upratovanie, s ktorým pomohlo 60 dobrovoľníkov,“ priblížila Ritterová. Presun zvierat z holandskej ZOO odporučil európsky koordinátor chovu vlkov eurázijských.

Pridaj komentár