Dátum: 14. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Diaľniční policajti zabránili v ďalšej jazde vodičovi pod vplyvom drog

Bratislavskí diaľniční policajti zastavili v sobotu 11. marca krátko po 22:00 vodiča pod vplyvom drog. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vozidlo Audi zastavili na výjazdovej vetve diaľnice D1 od Prístavnej ulice v smere do Trnavy. Vodič sa pri policajnej kontrole správal nekoordinovane a javil známky požitia omamných a psychotropných látok. Pri vystupovaní z auta mu vypadli pod sedadlo priesvitné vrecká s bielou kryštalickou látkou.

Pri otázke policajta muž začal hystericky kričať, plakať a bol zjavne rozrušený. Jeho spolujazdcovi – 29-ročnému mužovi pri vystupovaní vypadla sklenená fajka určená na užívanie pervitínu. Muž policajtom uviedol, že je pod vplyvom alkoholu a rovnako užíva pervitín. Vyšetrenie v nemocnici preukázalo u vodiča užitie metamfetamínu, amfetamínu a MDMA. Policajti mu zadržali vodičský preukaz a eskortovali ho na oddelenie.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi.


Pridaj komentár