Dátum: 11. júna 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Ďalšie „drzé“ zaparkované auto sa neuhlo cyklistovi pod vplyvom alkoholu

V stredu (09.06.2021) v mestskej časti Ružinov cyklista prechádzal po ulici Staré Záhrady v smere na Kaštieľsku ulicu, pričom sa nevenoval vedeniu bicykla a narazil do zaparkovaného motorového vozidla zn. Honda Civic. Následkom zrážky spadol a utrpel zranenie hlavy, ktoré si vyžiadalo jeho prevoz do jednej z nemocníc. Vykonanou dychovou skúškou mu bola nemeraná hodnota 0,86 mg/l alkoholu čo predstavuje 1,79 promile.

Aj medzi nemotorovými účastníkmi cestnej premávky – cyklistami sa nájdu takí, ktorým neprekáža fakt, že jazdou pod vplyvom alkoholu môžu ohroziť nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky prípadne spôsobiť škodu na majetku.

Dávame však do pozornosti ustanovenie zákona č. 8/2009 o cestnej premávke, v zmysle ktorého „toto neplatí pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho v obci a pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho po cestičke pre cyklistov, ak množstvo alkoholu v jeho organizme nepresiahne hodnotu 0,24 miligramu etanolu na liter vydýchnutého vzduchu pri vyšetrení dychovou skúškou prístrojom alebo 0,5 gramu etanolu na kilogram hmotnosti vyšetrovanej osoby pri lekárskom vyšetrení zo vzorky krvi plynovou chromatografiou“

Zdroj: facebook.com/Polícia SR- Bratislavský kraj

Pridaj komentár