Dátum: 20. decembra 2021 Autor: Metropola Komentáre: 1
Ďalší dvaja díleri z Petržalky sú zadržaní

Slušní občania Petržalky ocenia ďalší úspech polície.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V vzniesol obvinenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi 35-ročnému Marcelovi P. z Bratislavy.

Ten bol na osobnej slobode obmedzený na Kopčianskej ulici po tom, ako u neho policajti vykonali osobnú prehliadku. Pri nej boli zaistené igelitové sáčky a papierové servítky s obsahom látok, o ktorých vzniklo podozrenie že sa jedná o omamné a psychotropné látky. Následnou expertízou sa preukázalo, že zaistené množstvo zodpovedá 47 jednorázovým dávkam heroínu a 49 bežným jednorázovým dávkam metamfetamínu. Tie mal obvinený prechovávať a následne predávať na Kopčianskej ulici a jej okolí približne od marca tohto roku. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému v zmysle zákona za uvedené konanie trest odňatia slobody na 10 – 15 rokov. Vyšetrovateľ zároveň spracoval aj podnet k väzobnému stíhaniu obvineného.

V druhom prípade bol v pivničných priestoroch jedného z obytných domov na Budatínskej ulici na osobnej slobode obmedzený 28-ročný Bratislavčan. U neho policajti zaistili policajti predmety, o ktorých vzniklo dôvodné podozrenie že sa jedná o drogy. Expertíza následne preukázala že zaistené množstvo zdpovedá 17 – 68 bežným jednorázovým dávkam metamfetamínu a takmer 10 bežným jednorázovým dávkam marihuany. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému v zmysle zákona za uvedené konanie trst odňatia slobody na tri roky až desať rokov.


1 people reacted on this

Pridaj komentár