Dátum: 2. júla 2020 Autor: Metropola Komentáre: 0
Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi zatvorili, podrobí sa diagnostickej skúške

Most bude zatvorený až do odvolania, dôvodom je kamión, ktorý po ňom v stredu prešiel

zdroj: BSK

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vo štvrtok 2. júla uzavrel Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi. „Dôvodom je kamión, ktorý sa po ňom previezol v stredu v ranných hodinách. Keďže cyklomost nebol stavaný pre takýto druh ťažkej dopravy, musí sa podrobiť diagnostickej skúške, či neprišlo k jeho poškodeniu, či porušeniu statiky,“ uvádza kraj a dodáva, že zatvorený bude do odvolania. Do zákazu vošiel kamión so slovenskou evidenčnou značkou z rakúskej strany, kde chýbali zákazové značky. Zastavili ho až zábrany v Devínskej Novej Vsi. Následne teda musel celým cyklomostom cúvať späť.

Regionálne cesty Bratislava (RCB) ako správca cyklomosta musia aktuálne vykonať jeho diagnostiku, aby zistil, či neprišlo k porušeniu statiky alebo prípadnému poškodeniu jeho častí, nakoľko bol konštruovaný na nosnosť maximálne pre záchranné zložky, teda sanitky či hasičské autá. Až po dokončení a vyhodnotení, že cyklomost je bezpečný, sa môžu naň vrátiť peší aj cyklisti. „ Vodič ohrozil seba, životy iných aj statiku mosta. Mohol poškodiť dôležitý spojovací článok regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás, využívaný cyklistami, pešími turistami, ako aj záchrannými zložkami. Takéto konanie je neakceptovateľné a verím, že bude vyvodená zodpovednosť,“ zdôraznil predseda BSK Juraj Droba.

Prípadom sa už zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV. Incident vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa podala aj mestská časť Bratislava – Devínska Nová Ves. Na základe výsledkov vyšetrovania a určenia vinníka si bude BSK uplatňovať nárok na uhradenie nákladov v súvislosti s diagnostikou či prípadnými opravami cyklomosta.

Pridaj komentár