Dátum: 30. mája 2023 Autor: Metropola Komentáre: 0
Bratislavské tanečníčky sú svetové

Tanečníčky z bratislavskej SZUŠ Prokofievova si domov priniesli dve zlaté a jednu bronzovú medailu z celosvetovej tanečnej súťaže, ktorá sa konala v chorvátskom meste Poreč.

Bratislavské tanečníčky sú svetové

Tanečníčky zo SZUŠ Prokofievova v Bratislave žnú jeden úspech za druhým. Po úspešnej slovenskej klasifikácii sa so svojou tanečnou skupinou eM-DANCE pod vedením choreografky a pedagogičky Moniky Nemcovej zúčastnili prestížneho medzinárodného finále DanceStar 2023 Worlds Masters, ktoré sa konalo 17. – 21. mája 2023 v prímorskom chorvátskom meste Poreč. Ich stvárnenie prepracovaných lyrických choreografii Stand By Me a Wake Up! zaujalo odbornú porotu natoľko, že Slovenkám vynieslo umiestnenia na prvej priečke, v danej katergórii. Z bronzovej medaile sa tešili tanečníčky účinkujúce v choreografii Unwanted Childhood, choreografie Lollipops a Rhythm Is a Dancer sa umiestnili na štvrtom mieste a na piate miesto v porotcovskom rebríčku obsadila choreografia All Eyes On Me.

Bratislavské tanečníčky sú svetové

Slovenské dievčatá si zmerali sily so skutočnými tanečnými profesionálmi. V samotnom finále súťažilo viac než 7 000 tanečníkov z dovedna 22 krajín sveta, vrátane Rakúska, Nemecka, Slovinska, Estónska, Filipín, Juhoafrickej republiky, Cypru, Rumunska či Zimbabwe.

Bratislavské tanečníčky sú svetové

Tanečná skupina eM-DANCE vznikla v septembri 2014 pri SZUŠ Prokofievova 5 na elokovanom pracovisku ZŠ Ostredková v Bratislave. Zakladateľkou je pedagogička a profesionálna tanečnica Monika Nemcová. Tanečná skupina sa venuje prevažne moderným tanečným technikám, disco dance, show dance a lyrical dance.
V súčasnosti tanečnú skupinu tvorí takmer 40 aktívnych členov – tanečníc vo veku od 10 do 21 rokov.


Pridaj komentár