Dátum: 20. januára 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Bratislavská Karlova Ves začne v piatok ráno s „drive thru” testovaním

Mestskej časti sa podarilo v krátkom čase skompletizovať odberové tímy na skríningové testovanie.


Bratislavská Karlova Ves začne s „drive thru” testovaním na COVID-19 už v piatok ráno. Odberové tímy pre testovanie v Karlovej Vsi sú už kompletné. V tlačovej správe to uviedol hovorca mestskej časti Branislav Heldes. „Karlova Ves začne s testovaním už v piatok ráno v dvoch lokalitách formou drive thru v Líščom údolí a pod Mostom Lanfranconi,“ uviedol hovorca a dodal, že priamo z auta sa budú môcť otestovať až do utorkového večera výlučne obyvatelia s trvalým pobytom v hlavnom meste. „Ľudia, ktorí v Bratislave žijú, no nemajú v nej trvalý pobyt, môžu využiť odberové miesta v interiéroch,“ doplnil.

Karlova Ves bude obyvateľov testovať na 14 odberových miestnostiach. „Po dve budú v Základnej škole (ZŠ) Alexandra Dubčeka na Majerníkovej, v ZŠ na Veternicovej, v Karloveskom centre kultúry na Molecovej, Spojenej škole na Tilgnerovej a v sídle miestneho úradu mestskej časti na Námestí sv. Františka,“ spresnil hovorca a dodal, že tí, ktorí sa chcú objednať na testovanie vopred, môžu využiť testovacie miesto v autobuse na parkovisku pred cintorínom Slávičie údolie počas víkendu.

Hovorca ďalej uviedol že Karlovej Vsi sa podarilo v krátkom čase skompletizovať odberové tímy na skríningové testovanie. „Mestská časť zverejnila prosbu o pomoc prostredníctvom sociálnej siete v pondelok popoludní. Do 24 hodín jej ponúklo svoju pomoc s testovaním množstvo zdravotníkov aj administratívnych pracovníkov,“ uviedol hovorca. „Boli sme šokovaní a nadšení, že sa nám za 24 hodín prihlásilo 180 dobrovoľníkov a zdravotníkov,“ doplnila prednostka miestneho úradu Katarína Procházková a dodala, že skríningové testovanie bude v Karlovej Vsi koordinovať sedemčlenný tím zamestnancov úradu a verejnoprospešných služieb mestskej časti. „Zabezpečí všetko, od informovania občanov, až po organizáciu dobrovoľníkov a materiálne vybavenie,“ uzavrela Prochádzková.

Pridaj komentár