Dátum: 20. januára 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Bratislava zverejnila predbežné počty odberových miest v mestských častiach

V hlavnom meste by malo pribudnúť k 19 odberovým miestam ďalších 290 dočasných testovacích tímov.

Bratislava zverejnila predbežné počty odberových miest na plošné testovanie na COVID-19 v jednotlivých mestských častiach. „Testovanie v Bratislave naďalej intenzívne pripravujeme tak, aby sa každý na testovanie dostal a robíme maximum pre to, aby bolo pohodlné a bez dlhého čakania,“ uviedlo mesto na sociálnej sieti s tým, že pripravuje webovú stránku so základnými informáciami a podrobnou mapou. „Na niektoré miesta sa bude možné zaregistrovať online, ale väčšina bude k dispozícii bez objednania,“ doplnil magistrát. Bratislava a mestské časti dávajú k dispozícii 47 vozidiel MHD (41 autobusov, štyri trolejbusy, dve električky), ktoré budú tiež slúžiť ako odberové miesta.

Mestské časti spolu s hlavným mestom predbežne pripravili 290 testovacích tímov, ktoré sa dočasne pridajú k existujúcim 19 mobilným odberovým miestam (MOM). Predbežne budú zriadené v Čunove dva tímy, v Devíne jeden odberový tím a dve testovacie vozidlá MHD, v Devínskej Novej Vsi sedem tímov, v Dúbravke 16 tímov a dve vozidlá MHD, dva odberové tímy majú byť v Jarovciach, 16 ich má byť v Karlovej Vsi a tiež dve testovacie vozidlá MHD, štyri tímy majú byť zriadené v Lamači.

V Novom Meste je v pláne zriadenie 28 odberových tímov a dve testovacie vozidlá, v Petržalke by to malo byť 49 tímov a 12 vozidiel MHD, v Podunajských Biskupiciach 12 tímov a tri testovacie vozidlá, v Rači 12 odberových tímov a dve testovacie vozidlá MHD. Tri tímy majú byť v Rusovciach, v Ružinove 48 tímov a 12 testovacích vozidiel, 20 odberových tímov má byť v Starom Meste a tiež päť testovacích vozidiel, štyri tímy majú byť vo Vajnoroch a tiež jedno vozidlo MHD, 14 tímov a štyri vozidlá majú pribudnúť vo Vrakuni a štyri tímy v Záhorskej Bystrici.

Zoznam odberových miest je zatiaľ orientačný, niektoré z nich musí ešte schváliť Úrad verejného zdravotníctva SR. „Časť dočasných odberových miest bude prístupná už od štvrtka, ak štát dodá testy, viaceré zostanú otvorené až do utorka,“ poznamenal magistrát a dodal, že najviac testovacích tímov bude v prevádzke počas víkendu. „Pracujeme tiež na tom, aby boli odberové miesta monitorované a mohli sme priebežne informovať o ich naplnenosti,“ doplnilo mesto a poďakovalo všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa prihlásili na pomoc pri testovaní. „Za šesť hodín sa nám prihlásilo 457 ľudí a výzvu sme už ukončili,“ uzavrel magistrát.

Pridaj komentár