Dátum: 15. marca 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Autobus do Hainburgu by mal byť obnovený

Podľa informácií z iMHD.sk má BSK záujem obnoviť linku Bratislava – Hainburg

Viac než štyri mesiace nepremáva žiadna linka medzi Bratislavou a rakúskym Hainburgom, v ktorom žije veľká komunita Slovákov. Slovak Lines linku zrušil koncom novembra 2021 a s ukončením prevádzky regionálnej dopravy v Bratislavskom kraji, už nebola obnovená.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý v minulom roku vysúťažil nového regionálneho autobusového dopravcu, si v rámci tejto súťaže vyhradil opciu umožňujúcu objednať si aj prevádzku cezhraničných liniek do Hainburgu a Rajky. Župa v novembri informovala, že pred objednaním cezhraničnej dopravy do Hainburgu musí najskôr analyzovať doterajšiu prevádzku linky, dopady jej prevádzky na rozpočet kraja a možnosti spolufinancovania ďalšími partnermi.

Podľa najnovších informácií má Bratislavský samosprávny kraj záujem objednať prevádzku autobusovej linky do Hainburgu ešte v tomto roku. „Aktuálne sa rokuje s partnermi o podmienkach, prevádzke a financovaní. S prevádzkou linky sa uvažuje od septembra 2022,“ uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman. O návrhu riešenia dopravy do Hainburgu bude rokovať aj marcová mestská rada hlavného mesta.

Pridaj komentár