Posted on: 27. januára 2022 Posted by: SITA Comments: 0
Arriva bude bezplatná aj vo februári
T.O.P. Auto Bratislava

Kraj tým už druhý mesiac kompenzuje výpadok spojov, ktorý vznikol nástupom nového dopravcu.

Cestujúci v prímestskej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji sa budú aj vo februári voziť zadarmo. Ako informuje riaditeľ odboru komunikácie a propagácie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Michal Feik, kraj tým už druhý mesiac kompenzuje výpadok spojov, ktorý vznikol nástupom nového dopravcu.

„Bezplatná doprava sa dotkne všetkých autobusových spojov dopravcu Arriva Mobility Solutions, ktoré premávajú v rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK). Cestovať zadarmo budú majitelia električeniek, ako aj ostatní cestujúci, ktorí by si za normálnych okolností kupovali cestovné lístky,“ objasnil riaditeľ.

Bezplatná doprava sa týka len prímestskej autobusovej dopravy dopravcu Arriva. U ostatných dopravcov – v mestskej hromadnej doprave v Bratislave (DPB) a vo vlakoch (ZSSK) v rámci IDS BK musia mať cestujúci zakúpený cestovný lístok. Akcia sa netýka ani cestujúcich, ktorí sú držiteľmi električeniek len pre zóny 100+101.

Od 15. novembra minulého roka zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK spoločnosť Arriva Mobility Solutions, ktorá vyhrala medzinárodnú súťaž. Pôvodnému dopravcovi Slovak Lines sa skončila 15-ročná zmluva a nebolo možné ju už predĺžiť. Arriva zaznamenala rozsiahle výpadky spojov, a to najmä v okresoch Senec a Pezinok. Službu dopravy zadarmo financuje BSK z pokuty, ktorú vystavil spoločnosti Arriva.

T.O.P. Auto Bratislava

Pridaj komentár