Dátum: 2. júna 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Arogantný muž pľul na policajtov a útočil na nich

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Bratislava V vzniesol obvinenie 32 – ročnému Milanovi Š. pre trestný čin útoku na verejného činiteľa.

Policajti Obvodného oddelenia PZ Bratislava mestskej časti Petržalka boli v nedeľu v nočných hodinách vyslaní na preverenie oznámenie, v zmysle ktorého mal muž rušiť nočný pokoj v jednom z parkov v piatom bratislavskom okrese. Hodnovernosť tohto oznámenia sa na mieste potvrdila. Policajti muža následne predviedli na najbližšie policajné oddelenie za účelom podania vysvetlenia.

Menovaný v snahe ovplyvniť činnosť službukonajúcich policajtov v priestoroch obvodného oddelenia PZ fyzicky zaútočil na jedného z jej členov. Útok mal smerovať na životne dôležitý orgán. Muž sa mal správať útočne a agresívne. Aj napriek predchádzajúcim výzvam zo strany polície, aby upustil od svojho konania, mal klásť aktívny odpor. Z uvedeného dôvodu museli policajti voči útočníkovi použiť donucovacie prostriedky. Počas nasadzovania služobných pút, mal aj viackrát opľuť príslušníkov PZ.

Vec bude realizovaná v tzv. ,,super rýchlom“ konaní. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému Milanovi za takýto trestný čin trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Zdroj: facebook.com/Polícia SR- Bratislavský kraj

Pridaj komentár