Dátum: 21. mája 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Aktuálne: Vážna dopravná nehoda na rybničnej ulici v Bratislave

19. mája 2021 v čase okolo 20:16 h došlo k čelnej zrážke osobného motorového vozidla s nákladným motorovým vozidlom. Vodič osobného motorového vozidla zn. Peugeot 607 sa pravdepodobne dostatočne nevenoval jeho vedeniu, a tak prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim kamiónom.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Bližšie okolnosti tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti v štádiu objasňovania bratislavských dopravných policajtov.

Polícia SR – Bratislavský kraj:

Alkohol a zranenia účastníkov

Alkohol bol u vodiča nákladného vozidla vykonanou dychovou skúškou na mieste vylúčený. Vodič osobného motorového vozidla so svojím spolujazdcom utrpeli zranenia, s ktorými boli službou RZP ihneď prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Z uvedeného dôvodu nebola u vodiča vykonaná dychová skúška na mieste udalosti a preto bolo nariadené lekárske vyšetrenie spojené s odborom a laboratórnym vyšetrením krvi na zistenie prítomnosti alkoholu alebo inej návykovej látky. Vodič osobného motorového vozidla zn. Peugeot 607 utrpel ťažké zranenia.

Pravdepodobná príčina vzniku dopravnej nehody

Vodič osobného motorového vozidla zn. Peugeot 607, s košickými ŠPZ, jazdil po ulici Rybničná v smere do Vajnor, pričom za križovatkou s Regrútskou ulicou pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy, svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe. Následne mal so svojím vozidlom prejsť do protismeru, kde čelne narazil do nákladného vozidla zn. DAF, ktorého vodič jazdil v smere do Rače. Vec je v štádiu objasňovania.

Škoda

Škoda spôsobená touto dopravnou nehodou bola predbežne vyčíslená na 22 200 eur.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR – Bratislavský kraj

Pridaj komentár