Dátum: 17. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 2
Aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva bezplatne otestuje vzorky pitnej vody

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava pri príležitosti Svetového dňa vody bezplatne otestuje vzorky pitnej vody z individuálnych zdrojov. Ako informuje hovorkyňa RÚVZ Katarína Nosálová, vzorky pitnej vody zo studní otestuje 22. marca v čase od 7:30 do 13:00 bezplatne na dva vybrané ukazovatele – dusičnany a dusitany, vo svojom akreditovanom laboratóriu.

RÚVZ Bratislava, Ružinovská 8
zdroj: google.sk

Záujemcovia o bezplatný rozbor môžu vzorku vody zo studne priniesť v čistých fľašiach s objemom aspoň pol litra na RÚVZ Bratislava, Ružinovská 8. „Vzorku treba odoberať v deň vyšetrenia. Pred odberom vzorky nechajte vodu tiecť dve až tri minúty, aby sa odstránila všetka stojaca voda v potrubí,“ vysvetlila Nosálová. Fľašu je potrebné dostatočne prepláchnuť odoberanou vodou, naplniť vzorkou vody, dobre uzavrieť a vhodné označiť štítkom s údajmi o odbernom mieste.

RÚVZ Bratislava bude v tento deň poskytovať aj odborné poradenstvo zamerané na oblasť zdravotnej bezpečnosti a kvality pitnej vody zo studní, úpravy pitnej vody a ďalšie problémy týkajúce sa pitnej vody a jej významu pre zdravie človeka. V prípade záujmu o vyšetrenie ďalších ukazovateľov pitnej vody bude možné dohodnúť si túto službu v rámci platených služieb RÚVZ Bratislava. Výsledky rozborov budú zverejnené na webovej stránke www.ruvzba.sk podľa prideleného identifikačného čísla a na sociálnej sieti Facebook.

Aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva bezplatne otestuje vzorky pitnej vody
zdroj: ruzvba.sk

2 People reacted on this

Pridaj komentár