Dátum: 11. apríla 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Zoologická záhrada tento mesiac organizuje viacero podujatí

ZOO Bratislava od apríla predĺžila svoje otváracie hodiny do 19:00, s posledným vstupom do areálu o 18:00. Každý víkend sa v nej konajú komentované kŕmenia, na ktorých môžu návštevníci spoznať až 23 druhov zvierat.

Ako informovala hovorkyňa ZOO Alexandra Ritterová, na konci apríla sa tu konajú veľké podujatia – Bratislavské mestské dni a benefičný beh oRUNgutan 2024.

Novinkou je program nazvaný Na slovíčko s… „Je to beseda o konkrétnom živočíšnom druhu, spojená s kŕmením alebo ukážkou autentických preparátov, vhodná pre skupiny 5-30 osôb ale aj ako doplnok k učivu pre rôzne vekové kategórie,“ priblížila Ritterová. Aj tento rok bude ZOO súčasťou celomestského podujatia Bratislavské mestské dni. Počas víkendu 20. – 21. apríla čaká na návštevníkov bohatý program s príležitosťou bližšie spoznať fungovanie ZOO.

Zoologická záhrada tento mesiac organizuje viacero podujatí

Od 10.00 do 16.00 budú môcť záujemcovia navštíviť vzdelávací ostrov so zoológmi, ukážkou preparátov či veterinárnych pomôcok a uvidia aj výstavu ťažkej techniky ZOO. V sobotu aj nedeľu sa vo vopred stanovených časoch budú konať prehliadky v zázemí žiráf a nosorožcov. Deti sa budú môcť povoziť na koníkoch. Súčasťou podujatia bude aj nedeľné divadelné predstavenie pre deti.

ZOO organizuje 27. apríla benefičný beh oRUNgutan, cieľom ktorého je získať prostriedky na vylepšenie Pavilónu primátov, domova mláďaťa orangutana sumatrianskeho a jeho rodičov. Tento ohrozený druh sa na Slovensku vyskytuje len v bratislavskej ZOO. Na behu sa môžu zúčastniť rodiny s deťmi, amatérski aj profesionálni bežci. „Najdlhšie trate ponúknu účastníkom prístup na neobvyklé miesta v ZOO s úchvatnými výhľadmi na panorámu Bratislavy,“ dodala hovorkyňa.

Pridaj komentár