Dátum: 5. júla 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Zoologická záhrada organizuje počas leta sériu komentovaných kŕmení

Zoologická záhrada (ZOO) Bratislava organizuje počas leta sériu komentovaných kŕmení. Ako informuje hovorkyňa ZOO Alexandra Ritterová, návštevníci tak majú možnosť lepšie spoznať až 26 druhov zvierat. Medzi letné novinky patria komentované kŕmenia surikát, dikobrazov, tiav, pštrosov, pelikánov, či dikdikov.

Dikdik Kirkov

Komentované kŕmenia trvajú približne 30 minút a realizujú sa priamo pri výbehu konkrétneho druhu zvieraťa. „Chovateľ prinesie potravu – časť kŕmnej dávky pre dané zvieratá a porozpráva o nich návštevníkom – o druhu, ako aj konkrétnych jedincoch,“ priblížila Ritterová. Lamám, zubrom, žirafám či hrošíkom, môžu dať počas komentovaného kŕmenia potravu aj samotní návštevníci. Kompletný zoznam komentovaných kŕmení je zverejnený na webovej stránke ZOO.

Surikata vlnkavá

Ritterová pripomína, že všetky zvieratá v ZOO majú presne určenú kŕmnu dávku, ktorá odráža ich dietetické nároky a svojvoľné kŕmenie môže vážne ohroziť ich zdravie. „Aj preto sa naši návštevníci o kŕmení rôznych druhov zvierat môžu naučiť v sprievode našich skúsených chovateľov,“ vysvetľuje. „Často sa, bohužiaľ, stretávame s tým, že návštevníci nerešpektujú návštevnícky poriadok a kŕmia zvieratá,“ upozorňuje zoologička Magdaléna Hadová s tým, že zvieratám to môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Jaguár americký

„V ZOO je vítaná každá pomoc. Preto, ak návštevníci chcú, môžu zvieratám priniesť jablká, koreňovú zeleninu či orechy,“ priblížila hovorkyňa s tým, že stačí všetko odovzdať na vrátnici alebo na v pokladni ZOO a po kontrole sa takáto pomoc rozdistribuuje už konkrétnym zvieratám do kŕmnych dávok. Podporiť zvieratá je možné aj prostredníctvom ich adopcie. „Symbolickou sumou podporíte chov konkrétneho živočíšneho druhu a stanete sa jeho adoptívnym rodičom,“ doplnila Ritterová

Pridaj komentár