Dátum: 19. októbra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Zo Železnej studničky budú odvážať ruiny zhorenej budovy Verona

Bývalé rekreačné stredisko v správe ministerstva vnútra dlhé roky chátralo a narúšalo prostredie lesoparku.

Zo Železnej studničky v Bratislave budú odvážať ruiny zdevastovanej budovy Verona, ktorá zhorela koncom septembra. Na sociálnej sieti o tom informujú Mestské lesy v Bratislave (MLB). „Ďalších 150 ton ruín odvezú z lesoparku na skládku odpadu,“ uvádzajú mestské lesy s tým, že bezprostredne po zhorení zdevastovanej budovy mali stretnutie na ministerstve vnútra, ktoré objekt spravuje. „Sme radi, že promptne vyšli v ústrety našej požiadavke na odstránenie zvyškov stavby s ohľadom na rekreačný charakter lokality,“ dodali MLB.

Na mieste už pracujú bagre a plán mestských lesov je do piatka odviezť všetku sutinu s tým, že ostane len spodná betónová platňa. „Lesná cesta (cyklotrasa) od rybníka popri kaplnke smerom na Kačín býva pri nakladaní odpadu na tatrovky priebežne uzatváraná, prosíme o strpenie. Miesto je možné obísť a pokračovať na Kačín po asfaltke,“ vysvetľujú mestské lesy.

Bývalé rekreačné stredisko v správe ministerstva vnútra dlhé roky chátralo a narúšalo prostredie lesoparku. Koncom septembra budova vyhorela. „Na Železnej studničke sa nachádza viacero chátrajúcich stavieb vo vlastníctve štátu, ktoré lesopark špatia,“ konštatujú mestské lesy. Ako dodávajú, pri väčšine objektov už iniciovali rokovania s cieľom získať ich do správy za účelom asanácie.

Pridaj komentár