Dátum: 26. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Zadržali Vladimíra H. za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok

V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdroj: Facebook.com/KRPZBA

Polícia zatkla 48-ročného Vladimíra H. z Bratislavy za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov a ich držania a obchodovania s nimi. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. V tlačovej správe o tom informoval Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

„Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky mu vzniesol obvinenie na podklade doposiaľ vykonaného vyšetrovania ako aj zabezpečenej dôkaznej situácie. Vladimír mal od presne nezisteného času, minimálne od augusta roku 2020 v jednom z rodinných domov, ako aj na iných rôznych miestach vo štvrtom bratislavskom okrese prechovávať omamné a psychotropné látky a to najmä metamfetamín, za účelom jeho ďalšieho predaja koncovým užívateľom. Podľa doterajších informácií mal rôzne množstvá metamfetamínu predávať po predchádzajúcej telefonickej dohode s koncovými užívateľmi na miestach, na ktorých sa s nimi dohodol,“ uviedol Szeiff.

Policajti Pohotovostného policajného útvaru muža zadržali v stredu 23. februára, pričom v čase zadržania u seba prechovával množstvo drogy metamfetamín, zodpovedajúce podľa analýzy Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru celkovo 300 jednorázovým dávkam. Zároveň vykonali na základe súhlasu sudcu okresného súdu aj domovú prehliadku v mieste jeho trvalého bydliska, kde našli množstvo drogy, zodpovedajúce 450 bežným jednorázovým dávkam metamfetamínu.

Policajti v rámci domovej prehliadky zaistili aj zbraň, väčšie množstvo nábojov ako aj komponenty a časti zbraní, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu. „Po vykonaní potrebných úkonov ako aj vznesení obvinenia bol Vladimír umiestnený v cele policajného zaistenia. Zo strany vyšetrovateľa bol zároveň spracovaný aj návrh k jeho väzobnému stíhaniu,“ uzavrel Szeiff.


Pridaj komentár