Dátum: 19. apríla 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V vzniesol obvinenie Petrovi Č. z trestného činu útoku na verejného činiteľa.

Policajti Obvodného oddelenia PZ Petržalka Stred boli dňa 17. apríla o 03:05 hod vyslaní na preverenie oznámenia do jedného z bytových domov nachádzajúcich sa na Námestí hraničiarov v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Hliadka po príchode na miesto udalosti, vykonala v zmysle zákona služobný zákrok, ktorý mal súvis s prijatým oznámením.

Menovaný v snahe ovplyvniť činnosť službukonajúcej hliadky PZ, fyzicky napadol jedného z jej členov. Muž sa mal správať útočne a agresívne. Následne mal vykročiť z dverí bytu a oboma rukami zovretými v päsť fyzicky napadnúť policajta. Útok mal smerovať na životne dôležitý orgán. Muž aj napriek predchádzajúcim výzvam zo strany polície stále kládol aktívny odpor. Z uvedeného dôvodu boli voči útočníkovi použité donucovacie prostriedky.

Menovaný bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na najbližšie policajné oddelenie. Vec je realizovaná v tzv. „super rýchlom“. Za takéto konanie hrozí v prípade preukázania viny, trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Autor: Polícia SR – Bratislavský kraj
Foto: Shutterstock.com

Pridaj komentár