Dátum: 23. októbra 2023 Autor: Metropola Komentáre: 0
Vyhrajte dva lístky na predstavenie SND - Bál

Zapojte sa to našej súťaže a vyhrajte dva lístky na predstavenie Bál v Slovenskom národnom divadle

Bál

Najinteligentnejšia žena je priťahovaná k tomu najväčšiemu gaunerovi. Vie, že je to sebazničujúca vášeň, ale… Šťastne vydatú ženu prepadne zhnusenie zo života. Vie, že na to nemá objektívny dôvod, ale… Po rokoch sa všetky rany manželstva z kompromisu zahojili, ale… Priamo pred našimi očami sa v reálnom čase zábavy odohrávajú príbehy všetkých tých „ale“, ktoré dramatizujú naše životy. Timrava je fenomén. Tam, kde iní spisovatelia jej doby nedokázali opustiť medze úsmevných fejtónov, ona ponúka hlboký pohľad do komplikovaného vnútra človeka. Zároveň však málokto dokázal opísať ľudské osudy s takým nadhľadom, humorom a s takou sebairóniou ako ona. V jej pestrom svete sa mieša groteskná škaredosť s prostou malebnosťou; najhlbšie zúfalstvo sa odohráva na pozadí pokojnej idyly; živočíšnosť sa náhle zmocňuje tých najduchovnejších a tí najzverskejší sú neočakávane prežiarení lúčom ľudskosti. Timrava je nielen skvelá pozorovateľka drsného ľudského údelu a nemilosrdná portrétistka pokrivených ľudských charakterov, ale je aj neúnavným hľadačom nesentimentálneho dobra v človeku.

Obsadenie:

Milan, farár Alexander Bárta
Milina, jeho sestra Táňa Pauhofová Anežka Petrová
Samo Tomáš Maštalír
Michal, jeho brat Ľuboš Kostelný
ANNA, jeho žena Diana Mórová
Žovkin Jozef Vajda
Kata, jeho žena Zdena Studenková (ako hosť)
Važecký Daniel Fischer
Adam Branislav Matuščin (ako hosť)
Eva Kamila Magálová

Nemka Jana Oľhová
Presbyter František Kovár
Júlia Monika Horváthová (ako hosť)
Paula Monika Šagátová (ako hosť) Barbora Palčíková (ako hosť)
Kamila Mária Schumerová (ako hosť)
Vilo Tomáš Stopa (ako hosť)
Hermína Michaela Trokanová (poslucháč VŠMU) Lenka Fecková (poslucháč VŠMU) Laura Jankurová (poslucháč VŠMU)Súťaž o lístky

Stačí vyplniť formulár a ste zaradený do žrebovania o dva lístky na predstavenie Bál v Slovenskom národnom divadle, ktoré odohrajú 02. 11. 2023 o 19:00.

výhercu vyžrebujeme v piatok 27. 10. 2023 o 12:00

Výherca: Dušan Lovci

Pridaj komentár