Dátum: 1. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Vydajte sa na cyklovýlet do Marcheggu

Jarné slnko a dni voľna lákajú cyklistov stále viac a viac do prírody. Bratislava má pre nich vynikajúcu východziu polohu aj pre výlety do zahraničia. Obľúbenými bývajú najmä trasy do Rakúska. My vám prinášame jednu z nich do Marcheggu.

Devínska Nová Ves – cyklomost VysoMarch – Marchegg

Bratislavčania sa môžu do Rakúska vybrať rôznymi trasami. Trasy sú prevažne rovinaté, čiže to zvládnu aj rodiny s deťmi. My sme si vyskúšali trasu z Devínskej Novej Vsi. Začali sme pri Cyklomoste slobody. Neprešli sme však cez most ale tesne pred ním sme odbočili doprava a pokračovali sme po cyklotrase pozdĺž rieky Morava na slovenskej strane. Cestou je možné pozorovať vtáky, ktoré sú typické pre túto oblasť, lúky pri rieke Morava ale aj vidieť Marcheggský viadukt.

Devínska Nová Ves - cyklomost VysoMarch - Marchegg

Potom máte na výber, či sa vyberiete doľava alebo odbočíte vpravo a zastavíte sa v obľúbenom bufete pre cyklistov – U starého bicykla. Ak pokračujete vľavo, prídete až k cyklomostu VysoMarch, od ktorého je to už len pár minút k zámku Marchegg, ktorý vás okrem svojej krásy uchváti aj unikátom – najväčšou na stromoch hniezdiacou kolóniou bocianov v strednej Európe.

Pred cyklovýletom nezabudnite na servis bicykla

Aby ste si svoj cyklovýlet užili naplno a v bezpečí, a aby vás cestou nič neprekvapilo, nezabudnite pred začiatkom novej sezóny po zime na servis bicykla. Na dôležitosť tohto servisu sme sa spýtali aj majiteľa cykloobchodu cShop.sk v Devínskej Novej Vsi, ktorý nám to potvrdil: „Servis bicykla je rovnako potrebný ako servis auta. Tak ako pravidelne chodíte do servisu s autom, je potrebné ísť pred sezónou tiež do servisu s bicyklom. Ľudia si to často neuvedomujú ale bicykel je rovnako ako auto účastník cestnej premávky. Preto je dôležité ho udržiavať v dobrom technickom stave, aby bol bezpečný či už pre cyklistu samotného ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.“

Napíšte nám, či ste už túto cyklotrasu vyskúšali a ako sa vám páčila.

Pridaj komentár