Dátum: 8. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 2
Vo frekventovaných častiach Petržalky budú môcť autá parkovať už len vo vyznačených boxoch

Nové pravidlá rezidentského parkovania zavedie samospráva v miestnych lokalitách Dvory 1, 2, 3, 5, 6 a Lúky 6.

Petržalský parkovací systém smeruje do ďalšej fázy. Lokality v okolí časti Dvory 4 a Veľkého Draždiaka sa stanú zónami a bude v nich možné parkovať už iba vo vyznačených boxoch. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, časť údržby Miestneho úradu Petržalka sa v týchto dňoch venuje upratovaniu a čisteniu odstavných plôch Petržalského parkovacieho systému (PPS). „Okrem toho však pracujeme aj na značení nových boxov, napríklad na Vilovej, Vranovskej či Pečnianskej ulici,“ konštatuje samospráva.

Ide o práce súvisiace s takzvaným zazónovaním parkovacích lokalít, s ktorým začali v najvyťaženejších častiach Petržalky. „Po vyznačení nových pozdĺžnych i šikmých miest a osadení príslušných dopravných značiek ZÓNA budú môcť vodiči v miestnych lokalitách Dvory 1, 2, 3, 5, 6 a Lúky 6 podľa pravidiel PPS parkovať už len vo vyznačených boxoch,“ vysvetľuje samospráva.

O pár týždňov sa tak na uvedených miestach stane minulosťou napríklad státie na chodníkoch bez príslušnej povoľovacej dopravnej značky. „Zakázané bude aj parkovanie mimo vyznačených boxov popri cestách, aj keď by boli dodržané zákonom stanovené odstupy od križovatiek či priechodov pre chodcov alebo minimálne dĺžky prejazdov jazdných pruhov,“ priblížila mestská časť. Ako dodala, pri takomto parkovaní budú majitelia vozidiel aj prostredníctvom inštitútu objektívnej zodpovednosti najskôr napomínaní a následne v spolupráci s Mestskou políciu Bratislava pristúpia aj k pokutám a odťahom.

Ako uviedol vedúci referátu mobility mestskej časti Ivan Lučanič, situácia s parkovaním sa vďaka postupnému zavedeniu zón v rámci PPS pre rezidentov so schválenými vozidlami výrazne zlepší. Iné vozidlá už nebudú môcť parkovať v nových modrých zónach okrem časov v pondelok až štvrtok od 7:00 do 18:00 a od piatka 7:00 do nedele 18:00.

2 People reacted on this

  1. A toto vazeni, vyriesi problemy ako? Tie auta zmiznu? Vyparia sa? Ci len sa presunu vedla? Jedine ze pan kuzelnik prisiel na nieco, co my nevidime…

Pridaj komentár