Dátum: 22. januára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
VIVO!

Obchodné centrum VIVO!, ktoré mnohí poznáme ešte pod starým názvom Polus City Center, bolo prvým veľkým obchodným centrom na Slovensku svojho druhu. V bezprostrednej blízkosti jazera Kuchajda slúži návštevníkom už viac ako 23 rokov. Od svojich začiatkov až po súčasnosť prešlo už viacerými zmenami.

Z Polusu VIVO!

To, že ide o výnimočný objekt potvrdilo aj ocenenie Stavba roka, ktoré Polus City Center získal v roku 2001. Od svojho vzniku toto obchodné centrum prešlo už jednou väčšou rekonštrukciou v roku 2019, kedy boli zrekonštruované vnutorné a sčasti aj vonkajšie priestory. Zároveň sa v tomto roku centrum premenovalo na VIVO!. Vonkajšie priestory však stále nezohľadňovali požiadavky na kvalitne využitý verejný priestor, a preto sa pristúpilo v roku 2023 k ďalšej rekonštrukcii.

VIVO! oživí nové námestie a oddychová zóna

Oddychová zóna, fontána a detské ihrisko

Plánovaná rekonštrukcia vonkajšieho námestia ráta s tým, že obyvateľom prinesie novú oddychovú zónu s väčším počtom zelene, ktorá tam doteraz v letných mesiacoch veľmi chýbala. Zrekonštruovaná bude aj fontána a pribudne aj ihrisko pre menšie aj väčšie deti. Zároveň sa zväčší priestor pre terasy kaviarní, čo by mohlo mať pozitívny vplyv na ich návštevnosť. Rekonštrukcia prebieha od septembra 2023 a jej koniec je naplánovaný na marec 2024.


Pridaj komentár