Dátum: 28. januára 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Video: Polícia obvinila 33-ročného muža z kupliarstva, ponúkal ženy na prostitúciu

Polícia obvinila z kupliarstva 33-ročného Michala Z. z Bratislavy, ktorého zadržala pri domovej prehliadke. V prípade dokázania viny pred súdom mu hrozí sedem až 12 rokov väzenia. Približne od roku 2016 ponúkal na prostitúciu viaceré ženy, ktoré ju vykonávali v rôznych bytoch na území Bratislavy, napríklad vo Vlčom hrdle, na Vajnorskej ulici alebo Sartorisovej ulici, informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Byty si muž prenajal a používal ich na vykonávanie prostitúcie za finančnú odplatu, z ktorej následne platil nájom za byty a zvyšné peniaze mal pre vlastnú potrebu. Vyšetrovateľ voči nemu vzniesol obvinenie zo zločinu kupliarstva spáchaného závažnejším spôsobom konania a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.

Obvinený muž ženy vyhľadával prostredníctvom internetových inzerátov, pričom ponúkal prácu masérok. „V zmysle dohody mali ženy poskytovať tantrické masáže, ako aj pohlavný styk klientom, pričom za každého klienta mali odvádzať vopred dohodnutý podiel zo zisku, prípadne „paušálny poplatok“ za každý mesiac,“ informoval Szeiff. Michal Z. ženám vytvoril fotografie v spodnom prádle a následne zverejnil inzeráty na rôznych internetových stránkach s erotickým obsahom, kde uviedol telefonický kontakt na ženy. Prostredníctvom neho sa klienti s nimi mohli skontaktovať a dohodnúť sa na stretnutí.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Bratislave vykonali policajti bratislavskej krajskej kriminálky v priebehu tohto týždňa viacero domových prehliadok a tiež prehliadok iných priestorov. V rámci nich zaistili predmety ako mobilné telefóny so SIM kartami, erotické prádlo, erotické pomôcky, zápisník s menami žien, finančnú hotovosť vo výške približne 17-tisíc eur, platobné karty, poštové obálky s menami dievčat a platobné karty. Našli tiež púzdra s odznakmi nápadne pripomínajúcimi služby kriminálnej polície, Slovenskej informačnej služby, ochrany ústavných činiteľov, NAKA a tri pravdepodobne plynové krátke strelné zbrane. Policajti zároveň zaistili aj dve osobné motorové vozidlá. Medzi zaistenými predmetmi bolo aj väčšie množstvo tabletiek určených pre zvýšenie potencie a tiež oznam, ktorý bol strhnutý z vchodu brány obytného domu, v ktorom sa majitelia sťažovali na „bordel“ vykonávaný v jednom z prenajatých bytov. „Na základe doposiaľ vykonaných úkonov bolo preukázané, že obvinený muž touto činnosťou vykonávanou po dlhší čas a na viacerých osobách získal sumu vo výške zjavne prevyšujúcej 26 600 eur,“ doplnil Szeiff.


Pridaj komentár