Dátum: 8. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Polícia objasnila lúpež v luxusnej predajni Hublot z minulého roka

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže čelí 44-ročný občan Chorvátska.

Polícia objasnila lúpež v luxusnej predajni Hublot v centre Bratislavy, ktorá sa stala v auguste 2021. Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci čelí 44-ročný občan Chorvátska. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinenie je výsledkom intenzívneho vyšetrovania a operatívno-pátracej činnosti, ako aj medzinárodnej policajnej spolupráce.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Obvinený 10. augusta 2021 krátko pred 19:00 vošiel spolu s ďalším, doposiaľ neznámym páchateľom, do predajne s hodinkami. „Predavačku, ktorá otvorila dvere na predajni, zatlačil pod hrozbou použitia kasera na zem v rohu predajne a následne jej z kabelky odcudzil peňaženku s obsahom finančnej hotovosti a dokladov,“ uviedol Szeiff. Druhý páchateľ medzitým kladivom rozbil sklenenú vitrínu s vystavenými hodinkami značky Hublot, z ktorej ukradol celkovo 19 kusov luxusných hodiniek. Škodu spôsobenú lúpežou vyčíslili na 354 560 eur.

Počas vyšetrovania policajti zistili, že obvinený sa dopustil ďalšieho zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva. V sobotu 24. júla 2021 krátko po 5:00 vošiel spolu s ďalším, doposiaľ neznámym páchateľom, do priestorov čerpacej stanice na Drieňovej ulici. „Obaja muži ozbrojení krátkymi strelnými zbraňami pod hrozbou ich použitia odtlačili zamestnankyne od pokladní, z ktorých odcudzili finančnú hotovosť vo výške 516 eur,“ uviedol Szeiff. Obvinený sa ďalej dopustil trestného činu krádeže a poškodzovania cudzej veci. V pondelok 2. augusta 2021 rozbil sklenenú výplň dverí pivárne na Ružinovskej ulici a ukradol z nej finančnú hotovosť vo výške 400 eur.

Občanovi Chorvátska vzniesli obvinenie z uvedených trestných činov v jeho neprítomnosti, nakoľko sa nezdržiava na území SR. „Polícia intenzívne vykonáva aj naďalej všetky nevyhnutné a potrebné úkony k zisteniu jeho aktuálneho pobytu v zahraničí,“ dodal policajný hovorca. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie.

Pridaj komentár