Dátum: 16. mája 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
VIDEO | Ďalší šofér s „lajnou“ v aute a zase na R7-čke

Bezpečnostné kamery na cestných komunikáciách dohliadajú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Jedna z nich však zachytila vodiča, ktorý užil bielu látku a následne pokračoval v jazde ďalej.

Keďže vzniklo podozrenie páchania možného protiprávneho konania, správca cestnej komunikácie R7 doručil kamerový záznam bratislavskej polícii. Krajský dopravný inšpektorát na základe podozrenia z možného protiprávneho konania spočívajúceho v užití omamnej látky a následnej jazdy vodiča v tejto súvislosti začal prípad objasňovať.Pred 2 týždňami spozorovali a následne zastavili v seneckom okrese dopravní policajti vodiča motorového vozidla, ktorý pri komunikácii s policajtmi javil známky požitia omamných a psychotropných látok.

Preto ho vyzvali k podrobeniu sa na vyšetrenie a odber biologického materiálu v zdravotníckom zariadení. To skončilo s pozitívnym výsledkom! : Vodičovi bola preukázaná prítomnosť metamfetamínu, amfetamínu a THC, čím sa dopustil protiprávneho konania. Z tohto dôvodu mu bol zadržaný vodičský preukaz a za svoje riskantné a ľahkovážne konanie, v ktorom mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí mu bola zakázaná ďalšia jazda.

Zároveň bude riešený v správnom konaní, ktoré bude prebiehať na príslušnom orgáne

Video na youtube:

Zdroj: FB/Polícia SR

Pridaj komentár