Dátum: 21. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
VIDEO: Cez víkend si polícia posvietila na mladistvých pod vplyvom alkoholu

Bratislavský mestský policajti a štátny policajti si cez víkend pripravili akciu na kontrolu zákazu predaja a podávania alkoholu mladistvým.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Počas piatkovej noci z 18. na 19. marca spustila Mestská polícia (MsP) Bratislava v súčinnosti s Policajným zborom celomestskú akciu zameranú na kontrolu pitia alkoholu mladistvými, ako aj na dodržiavanie zákazu podávania alkoholických nápojov deťom. Ako informoval hovorca MsP Bratislava Peter Borko, kontroly vykonávali vo všetkých mestských častiach. „Kontrol prevádzok na území hlavného mesta sa počas piatkovej noci zúčastnilo približne 60 policajtov. Pridali sa k nim aj pracovníčky odboru sociálnych vecí a rodiny a sanitka s posádkou Hasičského a záchranného zboru,“ uviedol Borko.

Mestskí a štátni policajti sa počas akcie rozdelili do dvoch zmiešaných tímov a každý si zobral na starosti iné oblasti hlavného mesta. „Prvý tím sa zameral na územie, ktoré spadá pod okresné veliteľstvo v Dúbravke a v Petržalke. Druhý tím kontroloval podniky v Novom Meste a v Ružinove,“ priblížil Borko. Po prejdení vytypovaných lokalít sa oba tímy spojili a spoločne kontrolovali podniky v Starom Meste. Celá akcia mala aj preventívny charakter. „Skontrolovali sme takmer 30 podnikov v celom meste. Našich policajtov videli v uliciach tisíce ľudí. Vyslali sme tak jasný signál, že nemienime tolerovať konzumáciu a podávanie alkoholu mladistvým a maloletým a že nám záleží na zdraví detí, ale aj bezpečnosti v hlavnom meste,“ povedal náčelník MsP Bratislava Miroslav Antal.

Policajti skontrolovali počas piatkového večera približne 600 ľudí. Išlo o prvú celomestskú akciu zameranú proti podávaniu a konzumácii alkoholických nápojov mladistvými a maloletými v hlavnom meste. Doteraz boli podobné kontroly zamerané len na niektoré podniky, a to najmä v Starom Meste. Víkendová spolupráca mestských a štátnych policajtov bola plánovaná niekoľko týždňov vopred. “Mladistvých a maloletých, ktorí počas večera nafúkali, sme odviezli na príslušné okresné veliteľstvá, kde si po nich prišli rodičia,” vysvetlila hovorkyňa MsP Barbora Krajčovičová. V prípade maloletých osôb do procesu vstupuje aj sociálna kuratela.

V Bratislave sa v poslednom období uskutočnilo viacero menších kontrol zameraných na konzumáciu alkoholu mladistvými, pričom MsP doteraz vždy spolupracovala s Policajným zborom. „Vďaka novému technickému a materiálnemu vybaveniu dokážeme vykonávať podobné kontroly už aj samostatne. Analyzátory dychu, ktoré vlastníme, prešli kalibrovaním a certifikáciou a mestskí policajti ich môžu a budú využívať aj pri námatkových kontrolách,“ vysvetlil Borko.

Viac na msp.bratislava.sk

Pridaj komentár