Dátum: 3. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V Sade Janka Kráľa začali s kompletnou výmenou lavičiek a odpadkových košov

Pôjde o 198 lavičiek a 150 košov v novom dizajne podľa Manuálu verejných priestorov.

V Sade Janka Kráľa v Bratislave začali s kompletnou výmenou lavičiek a odpadkových košov. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti. „Staré a často rozbité kusy mobiliáru nahradíme novými lavičkami a košmi,“ uviedlo mesto s tým, že pôjde o 198 kusov lavičiek a 150 kusov košov v novom dizajne podľa Manuálu verejných priestorov od Metropolitného inštitútu Bratislavy. „Je to ďalší krok postupnej obnovy Sadu Janka Kráľa, kde sme doteraz vykonávali bezpečnostné orezy, zrekonštruovali verejné WC a pustili sa do obnovy verejného osvetlenia,“ dodalo mesto.

Práce zahŕňajú aj revitalizáciu nevyhovujúceho povrchu pod lavičkami a výmenu lavičiek a košov v celom Sade Janka Kráľa. „Postup je naplánovaný na štyri etapy tak, aby sme počas ich trvania umožnili pobyt v parku a zabezpečili dostatočný počet využiteľných lavičiek,“ dodal magistrát s tým, že z dôvodu prác budú niektoré chodníky v parku dočasne uzatvorené.

Sad Janka Kráľa, ktorý je najstarším verejným parkom v Európe, čaká v najbližších rokoch komplexná revitalizácia. Do obdobia, kým začnú s komplexnou obnovou parku aj priľahlého Tyršovho nábrežia, realizuje mesto čiastočné zásahy, ktoré majú zlepšiť aktuálny stav.


Pridaj komentár