Dátum: 4. novembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V pondelok sa bude konať hromadný odlov diviakov v mestských lesoch

V pondelok 7. novembra sa bude konať hromadný odlov diviakov v Mestských lesoch v Bratislave (MLB) vo forme spoločnej poľovačky. Ako informujú mestské lesy na sociálnej sieti, odlov sa uskutoční medzi 08.00 a 13:00. „V tomto čase môže byť na nevyhnutnú dobu uzatvorená asfaltová cesta od Sanatória (konečná autobusu 43) po medáreň (II. lom) a lesná cesta od Sanatória hore na Tri Duby,“ upozorňujú mestské lesy s tým, že na vstupy do lokality bude dohliadať mestská polícia.

V pondelok sa bude konať hromadný odlov diviakov v mestských lesoch
Zdroj: Mestské lesy Bratislava

MLB konštatujú, že vzhľadom na závažnú situáciu s vysokým stavom populácie diviačej zveri a jej prenikaniu do intravilánu mesta, bolo nevyhnutné prijať viacero opatrení na zníženie počtu diviakov. „Jedným z nich je aj táto forma intenzívneho odlovu, ktorá predstavuje efektívny nástroj na zlepšenie situácie,“ vysvetľujú. Dodávajú, že intenzívny odlov plánujú vždy cez pracovné dni doobeda, mimo hlavnej rekreačnej sezóny, keď sa obmedzenia dotknú čo najmenšieho počtu návštevníkov.

Okrem spoločnej poľovačky MLB od leta zvýšili aj individuálny odlov, najmä v oblasti nad Kramármi a Kolibou. Veterinári zas odchytávajú problémové jedince do klietok v intraviláne mesta. „Odlov premnožených diviakov je prioritou na úseku poľovníctva, minulý rok sme odlovili až 237 ks diviačej zveri,“ uzavreli mestské lesy.


Pridaj komentár