Dátum: 8. augusta 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V Podunajských Biskupiciach chcú postaviť športové centrum za viac ako 24 mil. eur

Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. „Predkladaný zámer rieši oživenie v súčasnosti “mŕtvej“ zóny, ktorá roky neplní svoju spoločenskú funkciu, a to reštrukturalizáciou celého športového areálu a vybudovaním komplexného športového areálu nadmestského významu,“ uvádza sa v zámere. Predpokladaný termín začatia výstavby je štvrtý kvartál tohto roka, ukončenie je naplánované na koniec roka 2023.

Dotknutým územím je existujúci areál bývalej Telovýchovnej jednoty SPOJE v Podunajských Biskupiciach. Cieľom projektu je vybudovať komplexný areál pre vrcholový a rekreačný šport vrátane regenerácie, diagnostického centra a ubytovacích kapacít pre športovcov a zároveň vytvorenie vhodného prostredia pre integráciu hendikepovaných športovcov. „Jedna z budov určená pre ubytovanie športovcov bude upravená pre potreby vozíčkarov, celý areál bude slúžiť hendikepovaným ako miesto integrácie pre ľudí po úrazoch v spolupráci so Slovenským zväzom telesne postihnutých športovcov,“ uvádza navrhovateľ.

Areál s názvom Bratislavská športová akadémia poskytne tri futbalové ihriská v UEFA štandarde s hybridnou trávou a umelým osvetlením, vonkajšiu tribúnu, letné kino, ihrisko pre basketbal, Street workout ihrisko, 25-metrový plavecký bazén, multifunkčnú halu s vnútornou tribúnou, fitness, wellness & regeneráciu, kantínu s vlastnou kuchyňou, parkoviská, diagnostické centrum, funkčný tréning, jogu, administratívu areálu, ubytovanie pre športovcov, Centrum voľného času pre deti, rodinnú zónu, horolezeckú stenu a výbeh pre psov. Existujúca zeleň bude zachovaná. Areál bude prístupný verejnosti.

Pridaj komentár