Dátum: 16. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0

Predzáhradka a starostlivosť o ňu je vášňou mnohých obyvateľov bytových domov. Aj preto sa od roku 2021 sa každoročne koná v Petržalke súťaž o najkrajšiu predzáhradku. Jej cieľom je motivovať občanov k skrášleniu ich okolia ale tiež aj zvýšenie povedomia o možnosti úpravy predzáhradiek pred bytovými domami.

Ako bude súťaž prebiehať?

Do súťaže sa môže prihlásiť každý, kto má viac ako 18 rokov a má trvalý alebo prechodný pobyt v Petržalke, pričom sa stará o predzáhradku pri bytovom dome v tejto mestskej časti. Prihlásenie prebieha vyplnením elektronického formulára. Prihlasovanie je možné do 31. mája 2024.

Následne počas júna prebehne hodnotenie odbornou komisiou, ktorá pozostáva z členov miestneho úradu za referát životného prostredia a členov komisie životného prostredia a verejného poriadku. Táto porota posúdi všetky prihlásené predzáhradky a vyberie z nich najkrajšie, ktoré postúpia do online hlasovania.

V júli bude spustené online hlasovanie, ktoré bude trvať do konca augusta a na prelome augusta a septrembra budú zverejnené výsledky súťaže.

Všetci zapojení v súťaži dostanú zľavové poukazy na nákup záhradného sortimensu spoločnosti FlorCo a desiati finalisti budú odmenení diplomami a darčekovými balíčkami. Traja najlepší navyše dostanú poukážky na nákup záhradného materiálu a vybavenia a ročné predplatné časopisu Záhradkár.

Viac informácií o súťaži nájdete TU.

Pridaj komentár