Dátum: 29. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
V máji slávnostne otvoria park na Račianskom mýte

Park na Račianskom mýte prešiel za posledný rok rozsiahlou rekonštrukciou. Nenechajte si ujsť jeho slávnostné otvorenie, ktoré sa presunulo z pôvodného aprílového termínu na 19. mája 2024.

Račianske mýto a jeho význam pre mesto

Račianske mýto je a aj historicky bolo dôležitým dopravným uzlom. Na začiatku dnešnej Mýtnej ulice bola kedysi mýtna závora, kde sa vyberali poplatky za používanie mestských ciest. Okrem toho tu vznikli v 18. storočí katolícky a evanjelický cintorín, ktoré zanikli až počas päťdesiatych rokov 20. storočia, kedy sa začala výstavba nových ciest, domov i parku na Račianskom mýte, ktorý je obľúbený dodnes.

Zdroj: Facebook Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Rekonštrukcia parku na Račianskom mýte

Park už jednou rekonštruciou prešiel, a to v roku 2000. Bol nanovo zatrávnený, pribudli detské ihriská, fontána a socha s názvom Hirošima. Minulý rok prešiel park ďalšou rozsiahlou rekonštrukciou, počas ktorej pribudli nové stromy, lavičky, nové detské ihrisko, multifunkčné športové ihrisko, fontány s pitnou vodou či bylinkové záhrady. Park mal byť slávnostne otvorený počas tohtoročných Bratislavských mestských dní avšak kvôli nepriazni počasia sa tak nestalo.

Kultúrny, športový aj sprievodný program

Slávnostné otvorenie parku sa uskutoční v nedeľu 19. mája 2024. Program začne o 10:00 a môžete sa tešiť na rôzne koncerty, divadlo pre deti, športové aktivity pre deti aj dospelých, môžete sa zúčastniť diskusií na rôzne témy a vyskúšať si tiež môžete tvorivé dielne, kolotoče pre deti, maľovanie na tvár či si vybrať nejakú zaujímavú knihu na burze kníh.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Zdroj: Facebook

Pridaj komentár