Dátum: 11. apríla 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
V Karlovej Vsi organizujú 11. ročník festivalu Svetový deň cirkusu

V bratislavskej Karlovej Vsi organizujú 11. ročník festivalu Svetový deň cirkusu. Ako informuje hovorca mestskej časti Branislav Heldes, festival odštartuje v piatok 14. apríla a potrvá do nedele 16. apríla. Podujatie sa bude konať v Karloveskom centre kultúry a na návštevníkov čaká galavečer a množstvo zaujímavých stretnutí na rôzne témy, ktoré súvisia s novým cirkusom (bez zvierat). „Budú si môcť vyskúšať cirkusové disciplíny a uvidia predstavenia talentovaných umelcov zo Slovenska a zahraničia,“ uviedol hovorca.

Zdroj foto: cirkuskus.sk | Ondrej Koščík / Koscik.photo

Prvý deň festivalu budú mať diváci príležitosť vidieť galavečer, v ktorom sa predstavia viacerí zahraniční aj domáci artisti. „Hneď po ňom sa môžu presunúť von k budove Karloveského centra kultúry, kde bude večerná ohňová šou,“ pozýva vedúci oddelenia kultúry v Karlovej Vsi Šimon Králik. Festivalová sobota bude plná workshop a kurzov, na deti čaká sprievodný program – tvorivé dielne a dve detské predstavenia pri Karloveskom centre kultúry. Sobotný večer prinesie cirkusové vystúpenie a otvorené javisko pre každého.

Festival Svetový deň cirkusu organizuje občianske združenie CirKus-Kus a karloveský Kamel Klub. Projekt podporili Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a Inštitút Liszta Bratislava / Liszt Intézet Pozsony – Maďarské kultúrne centrum Bratislava.

Zdroj foto: cirkuskus.sk | Ondrej Koščík / Koscik.photo

V mestskej časti Dúbravka sa koncom týždňa uskutoční Festival sakúr a umenia na Valachovej. „Jeho hlavným dejiskom sa stanú dve mestské časti, v ktorých je pripravený tematický program pre deti i dospelých,“ poznamenala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová. V stredu 13. apríla sa podujatie začne v novom parku Suchá Vydrica v Karlovej Vsi. Pripravené budú hudobné vystúpenia, výtvarná súťaž aj minirozprávka od CirKusKus.

Hlavný program sa následne presunie v piatok 15. apríla do Dúbravky. Tam sa do aktivít zapája aj Základná umelecká škola Eugena Suchoňa, ktorá bude vystavovať detské maľby s témou sakury a prírody. „Výber bude vystavený v Japonsku ako aj najlepšie fotografie, ktoré vzniknú v rámci súťaže pod záštitou facebookovej skupiny Bratislava v hľadáčiku,“ uviedla hovorkyňa. Súčasťou programu budú aj hudobné vystúpenia, tvarovanie bonsajov, ukážky bojového umenia a podobne.

Viac a celý program festivalu nájdete na cirkuskus.sk

Pridaj komentár