Dátum: 8. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V Dúbrave zakvitne počas jari tisíc metrov štvorcových cibuľových záhonov

Tento rok sa kvety v Dúbravke objavia v 14 rôznych lokalitách a pribudli aj nové miesta.

V bratislavskej Dúbrave zakvitne počas tohtoročnej jari takmer tisíc metrov štvorcových cibuľových záhonov. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, tento rok sa kvety objavia v 14 rôznych lokalitách a pribudli aj nové miesta. „Doplnili sme napríklad Park na Fedákovej,“ uviedla vedúca oddelenia životného prostredia Mária Smiešková. Ako dodala, k myšlienke výsadby cibuľovín sa predvlani pridal aj magistrát hlavného mesta.

Dúbravka začala s výsadbou cibuľových zmesí na jeseň v roku 2017 a prvé kvety zakvitli na jar 2018. Odvtedy pokračuje s výsadbou a nové lokality a miesta s kvetmi pribudli aj tento rok. „Zmesi cibuľovín sú špeciálne namiešané tak, aby bol kvitnúci efekt zaujímavý a trval čo najdlhšie. Záhony kvitnú dva až tri mesiace postupne po jednotlivých druhoch,“ vysvetlila Marcinátová. Mestská časť prišla vlani aj s novinkou – letnými kvitnúcimi záhonmi cibuľovín a lúčnych kvetov. Išlo o 400 metrov štvorcových nových kvitnúcich záhonov. Objavia sa aj tento rok v teplejších mesiacoch na štyroch rôznych miestach.

Počas vegetačného obdobia kvitne v Dúbravke pri dome kultúry a pri mestskom úrade aj 12 samozavlažovacích kvetináčov s kvetinovou výsadbou.

Pridaj komentár