Dátum: 3. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V Devínskej Novej Vsi chcú postaviť rezidenčný projekt v blízkosti prírodnej rezervácie

V tesnej blízkosti prírodnej rezervácie Štokeravská vápenka má pribudnúť rezidenčný projekt Stockerka.

Zdroj: Proxenta

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi chcú postaviť v blízkosti prírodnej rezervácie Štokeravská vápenka rezidenčný projekt Stockerka. „V štyroch bytových domoch bude 275 bytov a apartmánov, v piatom niekoľko stoviek metrov štvorcových občianskej vybavenosti. V okolí projektu vznikne park a multifunkčné ihrisko,“ uvádza developer – investičná skupina Proxenta. Výstavba projektu by sa mala začať na budúci rok.

Investor pripravuje zámer stavať v tejto lokalite už niekoľko rokov. „Projekt je momentálne vo fáze posudzovania žiadosti o územné rozhodnutie. Intenzívne komunikujeme so zástupcami mestskej časti, aby sme sa vyhli zbytočným odvolaniam. Snažili sme sa vyhovieť požiadavkám úradov aj obyvateľov priľahlej lokality, znížili sme podlažnosť v dvoch bytových domoch a vyhradili priestory pre zriadenie materskej školy,“ vysvetlil majiteľ a generálny riaditeľ Proxenty Pavol Kožík.

Pri hľadaní názvu pre projekt vychádzal investor z histórie danej lokality. Tá je známa ťažbou kameňa v lomoch na svahoch Devínskej Kobyly. Najväčším kameňolomom, v ktorom sa od roku 1891 až do konca 70. rokov 20. storočia ťažil vápenec, bola Štokeravská vápenka. „Patrila pobočke Stockerauských akciových vápeniek v Rakúsku, rovnako ako niekoľko ďalších lomov v tejto lokalite. Od roku 1993 je lokalita súčasťou prírodnej rezervácie Štokeravská vápenka so štvrtým stupňom ochrany,“ uzavrel developer.

Pridaj komentár