Dátum: 11. augusta 2021 Autor: SITA Komentáre: 2
V bratislavských okresoch evidujú nárast vlámaní do bytov

Zlodeji sa do bytov dostanú aj bez zjavného použitia násilia, väčšinou si odnášajú šperky a cennosti.

Bratislavskí policajti evidujú nárast krádeží vlámaním do bytov. Verejnosť preto vyzývajú k zvýšenej pozornosti a všímavosti. Ako informovala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, prípady zaznamenali vo viacerých okresoch. V tejto súvislosti vydali niekoľko odporúčaní.

Páchatelia si byty vytypujú a sledujú, či sa v byte svieti alebo či z bytu vychádza hluk. „Následne prekonajú bezpečnostné zámky dverí bez zjavného použitia násilia a z bytov si odnášajú lup v podobe šperkov a cenností menších rozmerov, aby nevzbudzovali podozrenie susedov a okolia. Podľa doterajších informácií sa páchatelia do bytových domov dostávajú napríklad po znefunkčnení magnetického zámku vchodových dverí bytového domu nalepením cudzích predmetov, filcových alebo gumených podložiek, ktoré bránia úplnému uzatvoreniu magnetického systému dverí,“ opísali policajti.

V súvislosti so spomínanými prípadmi sa policajti piateho bratislavského okresu obracajú na verejnosť so žiadosťou o stotožnenie mužov zachytených na fotografii, ktorá bola zverejnená na profile bratislavskej polície na sociálnej sieti Facebook.

Polícia zároveň odporúča zabezpečiť si byt či dom bezpečnostnými dverami, kvalitnými zámkami a podobne. Rovnako radí pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknúť všetky dvere a zavrieť okná. „Počas vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu a domu. Nezaťahujte okná roletami, dávate tým na vedomie, že nie ste doma,“ pripomenuli policajti. O taktike zlodejov odporúčajú informovať aj susedov a požiadať ich, aby venovali pozornosť okoliu bytu a všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné, vyfotografovali ich. Polícia zároveň pripomína, aby si ľudia nenechávali doma väčšie množstvo finančných prostriedkov. „Takisto venujte pozornosť označeniu bytov, napríklad na vašich vchodových dverách či zárubniach nálepkami. V minulosti bolo zistené, že zlodeji si tak označovali byty, ktoré neskôr vykradli,“ vysvetlila polícia.

2 People reacted on this

Pridaj komentár