Dátum: 16. februára 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V bratislavskom Starom Meste klesla pozitivita COVID-19 pod pol percenta

Staré mesto patrí medzi mestské časti s najnižšou pozitivitou COVID-19 v hlavnom meste.

V bratislavskom Starom Meste klesla pozitivita na COVID-19 počas víkendového testovania pod pol percenta. Staré mesto patrí medzi mestské časti s najnižšou pozitivitou v hlavnom meste. „Miera pozitivity nameraná počas testovania v Starom Meste je 0,46 percenta. Čísla sú súčtom dát z testovania od 12. do 14. februára realizovaného v odberových miestach zriadených mestskou časťou a hlavných mestom,“ uviedla samospráva na sociálnej sieti a dodala, že keďže pozitivita klesla pod pol percenta, nemá povinnosť ďalej organizovať verejné testovanie.

„Na základe COVID automatu sú však testy naďalej potrebné každých sedem dní. Bezplatne ich urobia v mobilných odberových miestach súkromní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti,“ doplnila mestská časť s tým, že zoznam odberových miest je uverejnený na stránke ministerstva zdravotníctva.

Víkendové testovanie v hlavnom meste odhalilo nižšie percentá pozitívnych, ako tomu bolo počas víkendu 6. a 7. februára. V Petržalke odhalilo testovanie 0,70 percenta pozitívnych, v Ružinove to bolo 0,60 percenta. V Dúbravke malo pozitívny výsledky 0,78 percenta testovaných a v Karlovej Vsi 0,59 percenta.

Pridaj komentár