Dátum: 9. augusta 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
V areáli bývalej Vojenskej nemocnice na Patrónke začnú s búracími prácami

V areáli bývalej Vojenskej nemocnice na Patrónke v Bratislave začnú v najbližších dňoch s búracími prácami a prípravou pozemku na budúcu výstavbu ESET Campusu.

Ako informuje spoločnosť ESET v tlačovej správe, projekt disponuje platným búracím povolením od marca 2023. „Areál si v týchto dňoch preberá vysúťažený dodávateľ búracích prác a následne začne s postupnou asanáciou existujúcich objektov,“ uvádza spoločnosť.

ESET Campus
zdroj foto: BIG-Bjarke Ingels Group / Bloom Images

Investičný zámer na nové sídlo a technologický kampus ESET Campus už získal stanovisko hlavného mesta SR Bratislavy a aktuálne prebieha posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. „Medzičasom bol skompletizovaný aj tím pre všetky zásadné oblasti plánovacej fázy a finalizuje sa tretia fáza projektu,“ dodáva spoločnosť.

ESET Campus
zdroj foto: BIG-Bjarke Ingels Group / Bloom Images

Začiatok asanácie existujúcich objektov je naplánovaný počas augusta, zmluvný termín ukončenia búracích prác je na konci februára 2024. „Búracie práce bude sprevádzať zvýšená hlučnosť aj prašnosť v blízkom okolí areálu, a tiež určité obmedzenia dopravy na priľahlých komunikáciách, spôsobené zvýšeným pohybom vozidiel,“ upozorňuje investor. Ako dodáva, dodávateľ búracích prác sa zaviazal, že pri ich realizácii bude dodržiavať všetky platné právne normy pre jednotlivé stavebné práce, s cieľom eliminovať ich negatívny dopad na okolie.

ESET Campus
zdroj foto: BIG-Bjarke Ingels Group / Bloom Images

Spoločnosť ESET plánuje premeniť areál bývalej Vojenskej nemocnice na živé miesto. Okrem nového sídla a globálneho vedecko-výskumného centra ESET Campus vytvorí prostredie pre IT a technologické firmy a startupy a prepojí ich s technicky zameranými vysokými školami. „Popri tom kampus poskytne širokú škálu ďalších užitočných služieb a prevádzok, kvalitné verejné priestory a tiež možnosti krátkodobého ubytovania určené najmä pre zamestnancov firiem,“ konštatuje spoločnosť. Dôležitou súčasťou kampusu bude športová infraštruktúra, určená aj pre verejnosť.

ESET Campus
zdroj foto: BIG-Bjarke Ingels Group / Bloom Images

V okolí campusu by mali tiež vzniknúť optimálne podmienky pre peších a prednostné používanie mestskej hromadnej prepravy či bicyklov. „Autori projektu sa zároveň intenzívne zaoberajú využitím vlakovej dopravy v lokalite a za týmto účelom prebiehajú intenzívne rokovania s Ministerstvom dopravy SR, hlavným mestom SR Bratislava, ako aj Železnicami SR,“ dodáva spoločnosť.

Pridaj komentár