Dátum: 27. septembra 2023 Autor: Metropola Komentáre: 0
Užite si fascinujúcu Noc netopierov v ZOO Bratislava pre nezabudnuteľné zážitky

Už v piatok 29. septembra sa v Bratislavskej ZOO uskutoční 18. ročník Noci netopierov, spolupráca medzi ZOO Bratislava a ZO SZOPK Miniopterus. Jedinečná udalosť zahŕňa možnosť počúvať zvuky tajomných nočných tvorov pomocou ultrazvukových prístrojov.

Noc netopierov začína o 19.00 h pred vstupom do ZOO. Hlavnou súčasťou podujatia je prednáška prírodovedcov Blanky a Romana Lehotských zo ZO SZOPK Miniopterus, ktorí nám priblížia život netopierov, ich zimovanie, monitorovanie a sčítavanie. Okrem toho sa dozvieme ako môžeme prispieť k ochrane netopierov vo voľnej prírode a budeme mať príležitosť pozorovať tieto fascinujúce tvory.

Európsku noc netopierov (ENN) vyhlasuje sekretariát Dohovoru o ochrane európskych populácií netopierov EUROBATS so sídlom v Bonne od roku 1997. Cieľom tohto podujatia je informovať širokú verejnosť o dôležitosti ochrany netopierov. Každoročne sa v viac ako 30 krajinách uskutočňujú prednášky, výstavy, ukážky výskumu a ďalšie aktivity, ktoré nám približujú život netopierov, ako aj ich úlohu v ekosystémoch. Blanka Lehotská zo ZO SZOPK MINIOPTERUS to všetko vysvetľuje.

Pridaj komentár