Dátum: 8. apríla 2023 Autor: Metropola Komentáre: 0
Trénujte si pamäť | Spomeniete si aký je deň?

Obdobie starnutia je charakteristické istými zmenami v mozgu a tiež v rozumových schopnostiach, medzi ktoré spadá aj naša pamäť. Podobne, ako aj v iných sférach, aktívnym precvičovaním a tréningom si dokážeme pamätať, posilňovať. Inak povedané, ak máme záujem zlepšiť si aktuálnu kondíciu našej pamäti, prostredníctvom aktívneho tréningu to dokážeme.
Tentokrát sme sa zamerali na zapamätávanie si dátumov a pevne veríme, že okrem tréningu pamäte sa aj niečomu novému priučíte.

Táto aktivita sa zameriava na vašu schopnosť zapamätávať si a v tomto prípade pôjde o dátumy. V tabuľke nájdete niekoľko dátumov a s nimi spojené svetové, alebo medzinárodné dni. Vašou úlohou bude nastaviť si na časomiere 3 minúty a pozorne si čítať jednotlivé informácie. Pokúste sa na nich čo najintenzívnejšie sústrediť a zapamätať si čo najviac dátumov a s nimi spojených asociácií. Následne si rukou alebo papierom zakryte horný text a pokúste sa doplniť voľné riadky nižšie. Pozor! Nepodvádzajte. Ukrátite tým iba seba.


1. JanuárSvetový deň mieru
11. FebruárSvetový deň chorých
18. MájMedzinárodný deň múzeí
14. JúnSvetový deň darcov krvi
29. JúnMedzinárodný deň Dunaja
1. JúlMedzinárodný deň vtipov
5. NovemberSvetový deň behu
5. DecemberSvetový deň pôdy

1. Január
Svetový deň chorých
Medzinárodný deň múzeí
14. Jún
Medzinárodný deň Dunaja
1. Júl
5. November
Svetový deň pôdy

Kogneo

Zišiel by sa vám tréning pamäte? Popracujte na svojej kognitívnej kondícii v Kogneo a vyberte si zo štyroch kategórií online alebo prezenčných kurzov na Baštovej 7, v Bratislave. V prípade záujmu nás kontaktujte na info@kogneo.org alebo telefonicky na tel. č.: 0917 150 737. Aktuálne otvárame 6- týždňový online kurz: Tréning pamäte pre seniorov, ktorý sa bude konať od 26.4. do 31.5., každú stredu o 18:00-19:00 alebo prezenčne od 25.04 do 30.5 každý utorok od 15:00-16:00. Viac info nájdete na kogneo.org

Pridaj komentár